Dell Latitude ST: tablet pro Windows 8

0

V březnu tohoto roku prosákly informace o chystaném tabletu firmy Dell, který má pracovat s operačním systémem Windows 8. Tablet s kódovým označením „Peju“ měl být uvolněn na začátku roku 2012. Nyní jsou k dispozici další informace o zařízení, které se má oficiálně prodávat jako Latitude ST.

Tablet s velikostí úhlopříčky 10,1 palce má být vybaven procesorem Intel Core i5, čtyřmi GB RAM, SSD diskem s kapacitou až 120 GB, a dvěma porty USB. Kromě toho má být k dispozici VGA port, HDMI, microSD a vybavení pro 3G/4G sítě. Doba výdrže běhu na baterie je odhadována na 6 až 8 hodin.

Oddělená dokovací stanice poskytne některé další možnosti konektivity zmíněné výše, včetně portu RJ45. Dockovací stanice bude držet tablet ve vhodném úhlu pro použití na stole, s klávesnicí či myší. Obrazovka bude chráněna sklem Gorilla Glass se zdrsněným pryžem kolem okrajů.

Dell

Tablet má mít hmotnost 0,862 kg a tloušťku kolem 1,6 cm. (Pro srovnání, Apple iPad 2 přichází s tloušťkou 0,88 cm a hmotností 0,6 kg.)

Tablet má být uvolněn na začátku října 2011. Finální verze Windows 8 v tuto chvíli ještě zřejmě nebude dostupná, Latitude ST tak bude pravděpodobně namísto toho dodáván s Windows 7, s možností upgradu na Windows 8.

Zdroj: notebookcheck.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak toto je grafika pro mě! Ted jen uvažuji jestli mám čekat na HD 7000M nebo koupit tuto pecku HD 6990M která při plném zatížení spolkne až 120watt! Co myslíte vy? Bude do zimy na trhu něco silnějšího než HD 6990M? NB bych si nechal složit od Devil Tech