Dell má nový Chromebook 11. Slibuje dobrou výbavu a 10hodinovou výdrž

0

Jak Google slíbil, výrobců chromebooků přibývá. Včera další novinku odhalil Dell, jeho Chromebook 11 míří hlavně do škol, ale jinak zaujme každého, kdo chce hezký přenosný stroj s dlouhou výdrží a kdo nevyžaduje plnohodnotný operační systém.

Dell Chromebook 11
Dell Chromebook 11

Chromebook 11 se začne prodávat až v lednu, takže zatím neznáme přesnou podobu ani všechny parametry. Na jediné fotografii zezadu proto nevidíme udávaný edge-to-edge displej, tedy s minimálním rámečkem. Samotný panel má jinak 11,6″ úhlopříčku, není dotykový a disponuje standardním rozlišením 1366 × 768 px. Nad ním najdeme i webkameru se schopností záznamu v 720p.

 

Hardwarový základ stojí na dvoujádrovém haswellovém Celeronu 2955U (1,4 GHz), 2/4 GB RAM a 16 GB flash paměti. S touto konfigurací systém nabootuje jen za 8,4 sekundy. Chromebooku pravděpodobně chybí slot na SD karty, ale rozhodně potěší dvojice USB 3.0. Stroj připojíte i k velkému monitoru, na HDMI se totiž nezapomnělo.

3G varianta opět chybí, k síti se připojí jen přes Wi-Fi 802.11a/b/g/n nebo Bluetooth 4.0. Dell mluví o tloušťce pod jeden palec (2,54 cm) a hmotnosti 1,3 kg. V těle je poměrně velký 50Wh akumulátor, který zařízení udrží při životě až 10 hodin. Test probíhal s 40% podsvícením, zapnutou Wi-Fi a surfováním přes tzv. Google Chrome Power_LoadTest.

Dell chystá i vlastní aplikaci PocketCloud se vzdáleným úložištěm, které ale bude transparentně svázáno s chromebookem, takže soubory v něm uložené budou moci otevřít i další aplikace. Dell Chromebook 11 má stát po 300 dolarů, jeho 4GB varianta jde do obchodů už v lednu, 2GB až v průběhu prvního čtvrtletí 2014. Prodej je zatím plánovaný jen v USA a Británii.

Zdroj: Dell

Ohodnoťte tento článek!