Dell spojí váš mobil s počítačem, z něj si pak zavoláte nebo napíšete SMS

1
Dell Mobile Connect
Dell Mobile Connect

Americký výrobce počítačů na CESu představil nový software Mobile Connect, který bezdrátově spojí Windows 10 a mobil s Androidem 5.0+ či iOS 10+. Z pohodlí velké klávesnice a monitoru pak budete moci číst a psát SMS, zkontrolovat adresář kontaktů a rovnou někomu zavolat.

Telefony s Androidem navíc budou přeposílat i notifikace a bude možné zrcadlit obraz z mobilu na ploše počítače. Výkon a kvalita spojení dle Dellu postačuje i na hraní nenáročných her.

Na stránce dell.com/dell-mobile-connect najdete rozcestník ke stažení všech potřebných aplikací. Z popisu nicméně vyplývá, že software pro Windows 10 bude dostupný výhradně pro počítače značky Dell (řady Inspiron, XPS a Vostro) nebo Alienware, navíc zakoupené až od ledna 2018.

Snad to bude inspirací pro Microsoft, který se s propojením mobilu a počítače stále trápí. Spousta jiných řešení přitom už dávno funguje. Výborné jsou PushBullet nebo AirDroid, které spárují Android s desktopem (avšak bez možnosti volání). Na Linuxu výborně funguje KDE Connect. Samsung vyvíjí vlastní řešení Flow, ale to rovněž neumí telefonovat. Nejdále je v tomhle ohledu Apple, který díky funkcím Handoff/Continuity/AirDrop umí iPhony a Macy propojit k volání, SMS, přenosu souborů i pokračování rozdělané práce.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Svou aplikaci má i Lenovo Connect2+
    Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.connect2plus
    Windows: https://pcsupport.lenovo.com/br/en/downloads/ds105176

    Ale neumí volat a stejně jsem to odinstaloval, protože žere baterku moc spolehlivé to nebylo.

    S takovými aplikacemi mám obecně problém s tím, že jsou hodně citlivé na telefon a zřejmě i na ostatní SW v něm nainstalovaný. Například na Honor 8 nefunguje rozumně ani AidDroid (funguje vše až na SMS), ani Pushbullet (viz např. https://www.reddit.com/r/PushBullet/comments/6926gs/pushbullet_not_syncing_smsmms_on_honor_8_android/ ). Zatím používám MySMS. To celkem jede, ale zase nic moc z hlediska UX. Ještě jsem snad neviděl aplikaci, které by to fungovalo na 100% a bez problémů na „všech“ telefonech.