Dell to vzdává s tablety s Androidem. Soustředí se na 2v1 s Windows

0

Trh s tablety je nasycený a obecně zájem o tablety spíše upadá. To není nic nového. Do tohoto světa přichází zpráva o tom, že Dell končí s tablety s Androidem. Řada Venue se přestane prodávat a nespatříme již žádného nástupce. Stávající zařízení se pak oficiálně ani nedočkají systémových aktualizací.

Dell se odvolává na dvě známé analytické firmy. Podle Gartnera se pouze 17 % spotřebitelů a spotřebitelek chystá v následujícím roce koupit nový tablet. Zprávu loni vydal v listopadu. A později IDC ukázalo, že prodeje tabletů nadále dramaticky klesají. Konkrétně bylo v roce 2015 prodáno o 10 % méně tabletů než před rokem. Z toho ale padaly samotné tablety. Prodeje se meziročně propadly o 21 %.

Dell Venue 10 7000 bude mít vedle displeje váleček podobně jako Yoga Tablet od Lenova
Další tablety s Androidem od Dellu hned tak neuvidíme

Celou produktovou kategorii podržela zařízení 2v1, jejichž prodeje se zvýšily. Dell se tedy zařídí podle tohoto trendu a zaměří se na zařízení s odpojitelnou klávesnicí. Patrně tušíte, že proto Dell vsadí na Windows 10. Hybridní operační systém funguje dobře jako klasický počítačový systém, zároveň se ale umí přizpůsobit dotykové obrazovce.

Dell se kromě toho více zaměří na podnikovou sféru. V té se samotné tablety netěší takové oblibě jako tradiční produktivní zařízení. Hybridní stroje tak mají lepší šanci, s Windows navíc přichází výhoda v podobě obrovského ekosystému desktopového prostředí. Kombinace produktivního a lehkého dotykového prostředí zní lákavě, dodnes ale nebyla příliš vytěžena. Podaří se to tentokrát?

Zdroj: Dell via Neowin

Dell to vzdává s tablety s Androidem. Soustředí se na 2v1 s Windows

Ohodnoťte tento článek!