Dell Vostro 3555: první Vostro s AMD

0

Dell doplnil do své řady Vostro 3000 nový model, Vostro 3555. Ten je, jak nám napovídá poslední číslice, poháněn procesorem a platformou od AMD a jedná se tak snad o první notebook značky Vostro, který je dodáván s hardwarem od AMD. Dell AMD používal v některých Inspironech, ve vyšších řadách je to ale vzácnost.

Dell Vostro 3555 je 15,6″ notebook. Na rozdíl od svého konkurenta 3550 s platformou Huron River a procesorem Sandy Bridge, zde máme platformu Sabine s procesorem Llano. Osadit můžete dvoujádrové nebo čtyřjádrové APU prakticky libobolně, od E2-3000M do A8-3500M, k procesoru potom až 6 GB pamětí DDR3. Grafická karta je pochopitelně integrovaná, při síle čipů integrovaných v procesorech Llano je vcelku bezpředmětné nakupovat další grafiku.

Pevný disk má kapacitu jen maximálně 500 GB s rychlostí 7200 ot./min. Vypalovačka může volitelně číst i Blu-ray disky. Je tu Wi-Fi, Bluetooth 3.0, tři porty USB 3.0, eSATA a slot na ExpressCard /34. Klávesnice může být podsvícená, notebook má i čtečku otisků prstů.

Stejně jako 3550, i Vostro 3555 má krásné hliníkové šasi, zřejmě ale jen ve stříbrné variantě. S platformou od AMD se můžeme těšit hlavně na lepší ceny za relativně kvalitně zpracovaný notebook pro nižší pracovní sféry. Cena začíná v přepočtu už na necelých 7500 Kč, česká cena se ale od americké bude podstatně lišit, jako obvykle.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já bych už konečně něco chtěl mít možnost koupit, půl roku se o tom píše a mluví a kde nic, tu nic. A pak, když za 2 roky bude něco s otočným kloubem, nebo odpojitelnou klávkou, taky bych to přijal, doma v posteli mi často staćí tablet 🙂

  2. Já bych už konečně něco chtěl mít možnost koupit, půl roku se o tom píše a mluví a kde nic, tu nic. A pak, když za 2 roky bude něco s otočným kloubem, nebo odpojitelnou klávkou, taky bych to přijal, doma v posteli mi často staćí tablet 🙂