Dell: Windows 7 lepší jak Windows Vista

0

Kdo by neznal Dell, firmu vyrábějící/prodávající stolní i přenosné počítače, servery, LCD monitory, úložná zařízení a spousty dalšího hardware. Někteří zaměstnanci se zřejmě nudili čekáním na kandidáta na vydání připravované sedmé variace na okna od Microsoftu a rozhodli se betaverzi (build 7000) testovat na stovkách rozmanitých strojů své firmy.

Na Dell Blogu se nedávno podělili o své zkušenosti, které víceméně potvrzují předchozí kladné ohlasy. Oproti Windows Vista nový systém mnohem rychleji bootuje. Že velké řeči Microsoftu o zpětné kompatibilitě nebyly jen marketingovým pozlátkem, dokazuje drtivá většina Windows Vista ovladačů, jimž pracovat pod „sedmičkou“ nečinilo žádný problém, stejně jako mnohým aplikacím.

Kupříkladu i takový převod multimediálních souborů má ve Windows 7 lepší kondičku, tudíž do cíle doběhne dříve než starší předchůdce. Dell slibuje další informace z testování s novějšími sestaveními (která tak ráda unikají na P2P sítě) a zároveň dává prostor ostatním zákazníkům, aby přispěli svými vlastními zážitky. Ty jsou vesměs pozitivní: Rychlejší běh a skvělá kompatibilita (až na pár drobných nedostatků).

Brzké testování Windows 7 navíc Dellu umožní lépe vyladit ovladače a různé další nedostatky u svých produktů, aby s tímto systémem spolupracovaly co nejlépe. S Windows Vista mají Dell notebooky údajně jisté problémy, zvláště s ovladači grafické karty.

Zdroj: Dell Blog via Neowin

Ohodnoťte tento článek!