Denně přibude půl miliardy tweetů. V příštím roce se Twitter naučí i video

0

Twitter oznámil několik novinek, na kterých momentálně pracuje a které v příštích měsících vypustí do světa. Té první se dočkáme už příští týden a bude se týkat soukromých zpráv (DM). Pomocí DM bude možné přeposlat druhému uživateli některý z veřejných tweetů a diskutovat o něm v soukromí.

V první polovině příštího roku přijde podpora videí. Twitter chystá vlastní systém pro nahrávání, střih a sdílení videa, pravděpodobně hlavně skrz své mobilní aplikace. Dosud díky rozšířeným tweetům uměl pouze přehrávat klipy z jiných sítí (YouTube, Vimeo, Vine apod.), za pár měsíců se naučí pracovat s vlastními video soubory tak, jako to už umí s obrázky.

 

Twitter dále hledá způsob, jak uživatele ještě více zapojit do aktivity na síti. Už nyní vám vnucuje cizí příspěvky a aktuální témata. V tom hodlá pokračovat. A z toho máme také největší strach. Zástupci sítě mluví o personalizované timeline a příspěvcích/doporučeních šitých na míru každému uživateli. Což zavání stejným neorganizovaným zmatkem, jako je zeď na Facebooku nebo stream na Googlu+.

Síť sama určí, co, kdy a v jakém pořadí byste měli vidět. Snad to u Twitteru nebude tak agresivní. Viceprezident Twitteru Kevin Weil také prozradil, že denně přibude 500 milionů tweetů, tj. 5 800 každou sekundu. Síť má aktuálně 284 milionů aktivních uživatelů (přihlásí se alespoň jednou za měsíc), 80 % z nich Twitter navštěvuje z mobilu nebo tabletu.

Zdroj: Twitter

Ohodnoťte tento článek!