Detailní mapa Severní Koreje včetně gulagů na Google Maps

0

Na mapě světa bylo donedávna jedno bílé místo a nešlo o Antarktidu. Severní Korea se v Google Maps jevila jako člověkem téměř neobydlená země, kde byla patrná pouze větší města a řeky. Díky zapojení veřejnosti, zejména lidí z Jižní Koreje a uprchlíků ze severu, do programu Map Maker, je nyní Severní Korea celkem dobře zmapovaná.


Google sbíral data několik let, ale mapy Severní Koree vydal až nyní, zrovna náhodou tři týdny po návratu Erica Schmidta z výletu právě z této země. Eric mluvil s představiteli režimu a prý se je snažil přesvědčit k většímu zpřístupnění internetu. V současnosti může na internet jen několik vyvolených Severokorejců.

 

Mezi Ericovým tripem a vydáním map prý není žádná souvislost. Kdyby ale jel místo něj Larry se svým prototypem Google Glasses, mohl k mapám přibýt i nějaký ten Streetview.


V mapě hlavního města Pchjongjangu jsou kromě podrobné silniční sítě vyznačeny také některé důležité budovy a vůbec celá země má nyní dosud nevídané pokrytí. Google dokonce na základě informací z Map Makeru označil na mapě místní gulagy (pod kategorii vězení).

Gulag Kwan-li-so, č.22

 

Mapu si můžete prohlédnout zde:


Zvětšit mapu

Detailní mapa Severní Koreje včetně gulagů na Google Maps
Ohodnoťte tento článek!