Detaily 6GB kolosu Sapphire Radeon HD 7970 Toxic

0

Kompletní návrh Radeonu HD 7970 Toxic je dílem společnosti Sapphire. PCB poskytuje prostor pro 24 paměťových modulů GDDR5 o celkové kapacitě 6 GB (12 na obou stranách). K napájení továrně přetaktovaného 28mm GPU „Tahiti“ a masivního počtu paměťových modulů je využíváno VRM odpovídající síly. Sapphire jej řeší s pomocí 8+3fázového zdroje a prémiových tranzistorů International Rectifier DirectFET. Výsledkem je zajištění maximálně stabilního přísunu elektrické energie i při vysokých zatíženích. Vstup napájení tvoří dvojice osmipinových konektorů PCI Express.

VRM využívá pokročilý řadič, který poskytuje širokou paletu softwarových funkcionalit. Na kartě dále naleznete LED, jež monitorují individuálně vytížení každé z osmi fází GPU. Jsou snadno viditelné prostřednictvím okénka na boku karty.

Chladič je tvořen masivním hliníkovým žebrováním, které rozptyluje teplo z GPU a paměťových modulů na vrchní straně karty. Odvod tepla z tranzistorů FET na vrchní straně obstarávají samostatné chladiče. Rozvádění tepla z paměťových čipů na spodní straně PCB pak řeší elegantní kovový plát. Vlastní chladič využívá čtyři 8 mm tlusté poniklované měděné heatpipe a základnu s parní komorou (vapor-chamber). Všechno uzavírá dvojice 80mm ventilátorů.

Jádro Radeonu HD 7970 Toxic běží v základu na 1150 MHz a paměti na 1500 MHz (6 000 MHz efektivně). Řízení celého kolosu obstarává duální BIOS. Na serveru OCLab kartu s dodávaným chlazením přetaktovali na 1300 MHz na jádru a 1900 MHz na pamětech. 3DMark její výkon následně ohodnotil 12 463 body (v předvolbě performance). Další detaily naleznete na snímku obrazovky pod odstavcem.

Zdroj: TechPowerUP

Ohodnoťte tento článek!