Detaily o vývoji Správce úloh ve Windows 8

0

Pokud máte dobrou paměť, víte, že Windows nějakého toho Správce úloh obsahují odjakživa. Předchůdce dnešního Správce ve Windows 3.0 vypadal takhle:

V první řadě zajišťoval zavírání neodpovídajících oken. Na to se nabalilo ještě třeba přepínání mezi úlohami. Postupně se ale Správce úloh stával komplexnějším a mocnějším, takže v sedmičkách už má šestici různých sekcí. Skoro při každém vydání operačního systému Microsoft do něj něco přidal. Proto se ve Windows 8 naopak zase vrátí zpátky ke kořenům. Z průzkumu firma zjistila, že 85 % lidí si vystačí s prvními dvěma sekcemi (Aplikace a Procesy).

Microsoft zjistil, proč lidé nesetrvávají v Aplikacích a chodí do Procesů. Nepřekvapivě zde uživatelé hledají, který z procesů konzumuje nejvíc paměti. Eventuálně, co všechno běží neviditelně na pozadí. Nejčastěji se ve Správci ukončují úlohy a procesy. Jak je vidět, i v roce 2011 se nejvíce věnujeme funkcím starým skoro jako sama Windows.

S Windows 8 jsme se vrátili do doby dávno minulé. Jednoduchost nakonec stejně zvítězila. Správce stále můžete rozbalit a v tu chvíli přijde ke slovu pro změnu komplexnost a hromada funkcí.

Funkce redmondští odebrat nechtěli, takže skloubili dvě podoby Správce úloh. Máme tu jednoduchý seznam sloužící ke prostému ukončení neposlušných aplikací a diagnostický nástroj, s jehož pomocí identifikujeme nejobjemnější programy a procesy. To všechno zaobaluje elegantní a účelný design.

Zdroj: Building Windows 8

Ohodnoťte tento článek!