Děti pod 13 let mohou na Facebook, ale jen skrz fotoalbum vytvořené rodiči

0

Za dva týdny to bude přesně 15 let, co v Americe platí tzv. Children’s Online Privacy Protection Act. Jde o zákon zakazující společnostem uchovávat bez souhlasu rodičů osobní informace dětí mladších 13 let. V praxi se to projevilo tak, že sociální sítě, které ze své podstaty musejí data uchovávat, mají v podmínkách bod, že se zaregistrovat mohou pouze starší.

Facebook Scrapbook
Facebook Scrapbook

To dětem pochopitelně nezabrání, aby se na sítě s falešnými údaji nezaregistrovaly. Zároveň to neznamená, že by firmy o děti neměly zájem. Facebook teď čerstvě představilo novou službu Scrapbook (fotoalbum), která pomůže rodičům spravovat společnou fotogalerii svých ratolestí.

Fotky budou i nadále vkládat na své profily, ale společně mohou na svých fotkách (nebo i cizích) označit své dítě a takto označené snímky se zobrazí ve speciálním albu. Nikdo jiný značku se jménem nebo přezdívkou dítěte nebude moci vkládat.

Podle zdrojů TechCrunche Facebook hledá způsob, jak tato fotoalba časem přeměnit v regulérní profily. Dítě bude mít 13 let a jistě se bude chtít zbavit trapných fotek, které za něj rok trousili rodiče. Služba zatím bude fungovat jen v USA.

 

Zdroj: Facebook

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Lidé zlatí pomozte.
    Měl jsem dříve na svých XP nainstalovanou verzi CorelDraw 9CZ a hodně mě vyhovovala. Hlavně kvůli skriptaci fontů. Bohužel svět windows se hrne dopředu a ve verzi Win7 Ultimate a Profi, má “Devítka” funguje značně nekorektně a skripty nefungují vůbec.
    Zkusil jsem si opatřit verzi 11 a 12, ale tam to není vůbec součástí sady.
    Stáhl jsem tedy zkušební verzi X3 a X4, ale v té to taky nemohu nalézt.
    Ani se nemám chuť pouštět do další zdlouhavé odinstalace a instalace verze X5, X6 a X7. Nemáte někdo tušení, kde se k tak perfektnímu nástroji jako je Skript písma, dostanu ? Nejlépe tak, abych nemusel prodat chalupu-auto a manželku a nezruinovalo mě to až do důchodu.