Deutsche Telekom zavádí neomezená data. Náš T-Mobile je zatím nechystá

6
Smartphone
Ilustrační foto (zdroj: stevepb / Pixabay)

Deutsche Telecom chystá velkou věc, vůbec poprvé v rámci skupiny přináší skutečně neomezená mobilní data. Zatím se dočkají pouze Němci, pro ně má Telekom připraven nový tarif MagentaMobil XL, který obsahuje též neomezené volání a SMS.

Mobilní internet nemá datový strop ani rychlostní limit, celou dobu síť poběží naplno (aktuálně LTE u Telekomu zvládá 300/50 Mb/s). V EU mohou Němci bez poplatku prosurfovat 23 GB, viz EU roaming v roce 2018. Nevýhodou je cena tarifu, ta činí 80 eur (2000 Kč). Němci ale na druhou stranu mají vyšší kupní sílu než Češi.

Telekom uvádí, že nová nabídka je logickým pokračováním balíčků StreamOn, které přinášejí „neomezené“ sledování a poslouchání několika desítek audio a video služeb. A pro Němce je to také datové vysvobození. Jejich dosavadní nejvyšší tarif MagentaMobil L za 55 eur (1400 Kč) obsahoval jen mizerných 6 GB, avšak v ceně je i StreamOn.

V Česku smůla

Ondřej Malý na Twitteru rozdmýchal debatu, jestli teď neomezená data nenabídne i dceřiný český T-Mobile. Odpověď bohužel zní – nikoliv. Takový tarif růžoví nechystají, Češi si nejspíš „logické pokračování StreamOnu“ nezaslouží.

V rámci skupiny Telekomu už „neomezená data“ nabízí americký a polský T-Mobile. Uvozovky proto, že v USA dostanou za 70 dolarů (1400 Kč) data bez limitu, ale T-Mobile osekává kvalitu streamovaného videa na 480p a po 50 GB se síť zpomalí (rychlost neznáme). Poláci mají tarif za 80 zlotých (500 Kč), ale internet po přenesení 10 GB zpomalí na 1 Mb/s.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Ta vyšší kupní síla je cca 3700 Euro/měsíc, tj. cca 95 tic. korun a tj. cca 3x víc než u nás. 8 Euro jsou cca. 2.2% z jejich průměrného platu a za ně dostanou 23GB a neomezené volání (nebo alespoň doufám že jde o neomezené volání). Otázka je, co za své 2.2% průměrného platu, tj. cca 650,- dostanete u nás. Neporovnával bych to vzhledem ke kupní síle, porovnával bych to fakt vždycky v procentech, je to jednodušší myslím. A taky si myslím že to má určitě nějaký základ v kvalitě pokrytí signálem a konektivitě obecně, tam už to ale CZE vs. SRN moc srovnávat nejde …

  2. Problém je, že v ČR nestačí páteřní sítě. Výstavba optiky je pozadu a vládě je to ukradený, hlavně že oni maj levný tarify.

    Podívejte se na pevný LTE internet, Tmobile má v ceníku i 100Mbit, ale skoro nikde v republice vás tím nepřipojí, máte štěstí s 20Mbit tarifem.