T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…

4
T-Mobile + Netflix
T-Mobile + Netflix

Deutsche Telekom oznámil velkou mezinárodní spolupráci s Netflixem. Zákazníci dceřiných operátorů včetně těch u českého T-Mobilu dostanou přístup k nejznámější placené videotéce.

Nebude to ale zadarmo. Telekom jako příklad uvádí loňskou akci polského a letošní nizozemského T-Mobilu, kdy klienti dostali bezplatně půlroční předplatné na Netflixu. Po té době jim ale služba skončila, případně mohli začít platit pohodlně přes fakturu přímo od operátora (bez jakékoliv slevy). Obdobnou nabídku by mohl brzy uvést i český T-Mobile.

TIP: Operátoři slibují „datování bez počítání“. Je to prachsprostá lež [komentář]

A pokud jste se chtěli zeptat. Ano, sledování videa na mobilní síti bude spotřebovávat data z tarifu. Pokud by T-Mobile z limitu vyloučil Netflix, porušoval by tím síťovou neutralitu. Jiné je to se zvlášť placenou službou StreamOn, která od minulého týdne funguje i v Česku.

T-Mobile se skamarádil s Netflixem. Ale nejde o to, na co myslíte…

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Jen pro zajímavost, byl by problém říci, že balíček neomezeného netflixu stojí 1000kč, ale je teď v akci se slevou 100 %. Připadně za korunu. Je to taky problém se síťovou neutralitou? Protože to je stejný princip jako ten jejich balíček co mají teď. Tak prostě bude balíček VOD kam se dostal jen netflix.

    • Byl. Tam vůbec nejde o to, kolik ten balíček stojí. Internetoví provideři nesmí upřednostňovat žádný typ provozu ani nabízet exkluzivní službu bez počítání do limitu, aniž by stejnou výhodu nemohli získat i ostatní poskytovatelé obsahu. Proto StreamOn i Vodafone Pass mají jakýsi formulář, přes který se může na seznam zapsat každá služba (ale ne s každou opi podepíšou smlouvu). Aktuálně například zcela jistě porušuje síťovou neutralitu pokračující dohoda O2 a Spotify. O2 zákazníků poslouchající streamovanou hudbu neodečítá data. Ale kde není žalobce, není soudce.

      • No však o tom mluvím, založí balíček jehož podmínky vstupu splní akorát netflix a v akci bude za korunu. A takhle skoro se vším. Technologicky a zákaznicky se to okecat dá. Případně tam přidají i svojí VOD, kterou si třeba koupí od netflixu.