Devítiletá holčička má certifikát od Microsoftu

0

Na nový rok tu máme trochu oddechové téma: Devítiletá holička z Indie překonala Arfu Karim, desetiletou pákistánskou absolventku zkoušek pro získání MCP certifikátu.

Tento certifikát získávají různí profesionálové z IT oboru. Prokazuje schopnosti řešit různé úkoly v tomto odvětví a způsobilost k nasazení programových řešení Microsoftu v podnikovém prostředí.

Jeho nejmladší držitelkou se stala právě M. Lavinashree, jak se tato indická dívka jmenuje. Lámání rekordů jí však není cizí. Již ve třech letech odrecitovala 1300 dvojverší z 2000 let starého Tamilského eposu. Dle jejího otce by navíc tamní vláda měla brzy oznámit financování jejího budoucího studia.

Zdroje: Fórum Digitalpoint, Ars Technica

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je to škoda, spekulovalo se, že by mohl být upgrade pro všechny zdarma (krom Home Basic tuším). Takhle se jedná o stejnou akci jako byla před launchem Windows Vista. Trvala asi tři měsíce před vydáním, ale zase tak úplně zdarma to nebylo, muselo se zaplatit médium a manipulační poplatek. Dohromady asi okolo 600 Kč. Tak si to aspoň pamatuju, akci jsem nevyužil.

  2. No v to, že by Microsoft nabídl upgrade zdarma pro všechny uživatele Windows Vista mohl doufat někdo, kdo x posledních let o Microsoftu neslyšel :). Myslím, že již v době, kdy pronikli ven první zmínky o upgradu zdarma bylo jasné, že to bude v rámci téže kampaně, jako tomu bylo při uvedení Windows Vista.

    Přemysl „Mr.Gentleman“ Vavroušek aka DJ.Snail

  3. Tak to se z toho asi zblázníme. Asi před rokem jsem upgradoval celou firmu na Visty, byla to chyba, uz bych to nikdy neudělal. Komplikace z toho řeším dodnes a některé stanice stejně nakonec šli zpět pod WIN XP. A Teď zase WIN7. Nicméně suma sumárum z hlediska pracovního a profesionálního nové generace Windows přinesly pouze problémy a komplikace. Těch novinek si nikdo moc nevšímá, dokonce se i u několika lidí vypínalo Aero (uživatelé tvrdili, že je to nepřehledné, mate je to, takže mají prostředí jako ve WIN2000). A bezpečnost? hihi, zakažte majly, internet, flashky, mějte heslo, a jste v klidu. Taže bezpečnost ve windowsech je taky k pobavení. Končím, zase bych se naštval, tak jdu radši něco dělat….

  4. A jak to bude s win XP?? Aktualizace žádné a přechod jen placený???? Trochu ubohé chování microsoftu. Začal jsem na win 98, nedávno jsem koupil dceři PC a raději tam dal XP a teď si budu moct koupit co? H..O? Vyhazuju jen prachy za OS a možnost aktualizace nebo upgrade na OS, který se ještě prodává je žádná?? Když už má někdo kopupenou licenci, to je takový problém dát k tomu upgrade zdarma? Pak se diví, že si lidi nekupují legální SW….

  5. Ahojec prosim vás poradili byste mi jak ZDARMA upgradovat windows 7??? Na jaký stránce to najdu ???Vim ze se plati poplatek ,ale nevim kde to mám najít pls rychle napiste, dekuju ;).lenik159@seznam.cz