Prohledejte staré zálohy. Nové Diablo 2: Resurrected vám umožní pokračovat, kde jste před 20 lety skončili

7

Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo 2, což se ví už téměř rok. Aktuální zprávy hovoří o tom, že snad vyjde letos. Blizzard svěřil práce na hře studiu Vicarious Visions a už jsme mohli vidět i první herní video.

Teď se objevila zpráva, že v nové verzi s lepší grafikou půjde použít staré uložené pozice z prvního vydání hry. Informace pochází od jednoho z vývojářů, producenta Matthewa Cederquise. Pokud tedy máte uloženou svou postavu na vysokém levelu (jako třeba já) a za ty roky jste ji ještě nesmazali, budete ve hře moct pokračovat s lepší grafikou.

To ale také znamená, že hra jinak nebude příliš pozměněná. Cederquis v rozhovoru pro magazín IGN potvrdil, že nepůjde o remake, ale o remaster. Tedy původní hru předělanou pro dnešní počítače a monitory s vysokým rozlišením. Jenže originální zdrojový kód se podle hlavního programátora původní hry Davida Brevika nedochoval celý a vývojáři tak z velké části programují Diablo 2 znovu.

Pro ostřílené hráče by mohlo být trochu frustrující začínat zase od nuly. Možná by bylo zajímavé, kdyby taková postava také zestárla, ale proti hordám s barbarem v důchodovém věku se zřejmě nevydáte.

David Brevik mluví o Diablu na akci GamesGathering v Kyjevě:

zdroj: ign

Prohledejte staré zálohy. Nové Diablo 2: Resurrected vám umožní pokračovat, kde jste před 20 lety skončili
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů

7 KOMENTÁŘE

 1. ale za tu cenu si to můžou nechat. Stejně jako Warcraft, cena se ani nehne. Tohle rejžování na desítky starých hrách s minimální prací nikdo soudný podporovat nebude. Za deset € by se dalo vážně uvažovat ale za cenu plné nové hry ani omylem. I těch deset € je ještě hodně.

   • jak lol? Bohužel díky takovým jako jsi ty se firmy nestydí napálit cenu jak za novou hru a přitom je jen o oprášení toho co už bylo dlouhá léta ve sklepě.
    Celkově se jedná o mírný mod, stejně jako u Warcraftu 3 – a chtít za to 800Kč? Jako když to ovečky koupí tak bezva vývar za mimimum práce, o tom žádná.
    Tento nešvar se bohužel rozmáhá, viz Crysis kde chtějí těžký prachy za pouhé upravení původní hry navíc bez datadisku. Za nějaký dvě kila by potěšilo, ale toto je výsměch. Navíc jiní jako u Bioshock kde to byl pro majitele původní verze jen upgrade zdarma se k tomu dovedou postavit normálně, takový malý bonus. Vypadá to že drzost korporací je každým rokem větší. Předzvěstí už byl lehký remaster Duke3D. Jednotky eur by se daly ještě překousnout, ale plná cena? Sorry jako…

 2. Tú hru som hral roky. Možnosť zahrať si to na novom PC a pokračovať s uloženými save vítam. Sú hry, ktoré som musel mať nainštalované na aktuálnom PC a Diablo 2 medzi ne patrí. Cena za roky zábavy je pre mňa prijateľná.

  • tak určitě jde o to co kupující za ty peníze dostane, třeba u Duka to byl totální ojeb tak jsem si počkal na slevu kdy byl za čtvrtinu jejich vyžadované ceny. Pokud by to bylo v enginu minimálně Unreal 3 tak bych klidně tu dvacku dal. Ale ta práce tam prostě nějak není vidět…
   A na rovinu mnohé bezplatné mody dají lepší kvalitu a se savy taky není problém.