Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II ještě letos

1

Nové Diablo IV se má do prodeje dostat až někdy v příštím roce (pokud nebude vydání odloženo), ale objevily se zprávy, že Blizzard chystá remasterovanou edici Diabla II. Fanoušci sice mají možnost hrát ještě trojku, ta ale mj. vyžaduje být neustále online a ani nebyla přijata tak dobře jako Diablo II.

Podle serveru Actugaming, který prý má tip od spolehlivého zdroje, se již pracuje na vydání hry Diablo II Remastered, přičemž vydání hry bude načasováno ke konci tohoto roku na Blizzconu. Tento web se již v minulosti trefil u jiných utajovaných projektů Blizzardu. Na hře nicméně prý nepracuje přímo Blizzard, ale práci zadal hernímu týmu Vicarious Visions.

Na Diabla IV si ještě počkáme

Šéf původního týmu David Brevik odpovídal na dotazy o možném remaku Diabla II již v době nového vydání rovněž populárního StarCraftu. Ovšem také sdělil, že mnoho původní vývojových dat bylo zřejmě ztraceno. Naprogramovat ji víceméně znovu by tak byl složitý oříšek, zejména při specifickém dlaždicovém pojení světa Diablo II.

Tip: Takto bude vypadat remasterovaný Command & Conquer ve vysokém rozlišení

Je taktéž rozdíl, jestli půjde o původní hru s vylepšenou grafikou vhodnou pro dnešní monitory, nebo o předělávku, jež u fanoušků nemusí uspět (viz Warcraft III Reforged). Pocity z předělané hry mohou být zkrátka jiné a nemusí nenaplnit očekávání.

David Brevik mluví o Diablu na akci GamesGathering v Kyjevě:

zdroj: pcgamer

Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II ještě letos
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 12 hlasů

1 komentář

  1. Warcraft byl hlavně vztyčený prostředník všem co ho předobjednali. Výsledek byl hnusnější než prezentované ukázky. Snad v Blizzardu zůstali ještě lidi, který vidí dál než k účetní uzávěrce příštího kvartálu a chytí se za hlavu.