Dialog pro potvrzení přihlášení k účtu Google nabízí více informací. Víte, co schvalujete

Zapnuli jste dvoufázové přihlašování k účtu Google? Pak oceníte informačně bohatší dialogy zobrazené při pokusech o přihlášení. Už budete přesně vědět, kterou relaci schvalujete.

0

Google zlepšuje dialog pro schválení přihlášení, který se zobrazí na telefonu s Androidem či iOS, pakliže se na některém ze svých zařízení pokusíte přihlásit k účtu Google. Dříve bylo nutné v takových případech po zadání hesla opisovat bezpečnostní kódy, až od loňského června je pak k dispozici výzva, kterou stačí klepnutím potvrdit. Ta celý proces zjednodušila, původní verze dialogu nicméně byla informačně chudá.

To právě Google napravuje ve druhé verzi, která by měla být dostupná do několika dní jak na Androidu, tak na iOS. Tato verze již zobrazuje dodatečné informace, které vám pomohou identifkovat zařízení. Máte tak možnost si ověřit, že skutečně schvalujete přihlášení ke svému zařízení. Dříve by to byl problém. Kdyby vám někdo ukradl heslo, mohli jste přihlášení spíše bezmyšlenkovitě schválit.

V oblasti dvoufázového přihlašování je ale Google za Microsoftem, který nedávno umožnil se z mobilní aplikace k účtu vzdáleně přihlásit, takže nemusíte zadávat heslo.

Ohodnoťte tento článek!