Internetová (a satelitní) televize Digi TV přidává další exkluzivní sportovní přenosy. Pro následující tři roky získala práva na nejvyšší fotbalovou ligu Itálie, kterou doposud vysílala stanice Sport 1. Serie A tak doplní zápasy z Bundesligy a anglické Premier League. Naopak jí končí práva na španělskou La Ligu. Na příští týden ale chystá oznámení další akvizice.  Digi TV je placená a za samostatný sportovní balíček dáte minimálně 349 Kč měsíčně, v případě spojení s běžnými kanály pak minimálně 498 Kč.

Konkurenční O2 TV má oproti Digi TV práva například na Ligu mistrů, českou nejvyšší fotbalovou soutěž (a polovinu té hokejové, se kterou se dělí napůl s Českou televizí). K tomu ještě tenisové WTA či euroligu basketbalu. Také O2 TV je placená internetová televize a za základní balíček (ten již obsahuje všechny sportovní kanály) dáte 399 Kč měsíčně.

Lukrativní sportovní přenosy se dlouhodobě přesouvají na placené kanály. Kromě Digi TV a O2 TV má výhradní práva na některé soutěže například Eurosport (bude vysílat třeba nejbližší Olympijské hry), něco málo pak Nova Sport či zahraniční kanály Sport 1 a 2 (ty jsou součástí skupiny AMC Networks).

Z volně šiřitelných pak významné sportovní soutěže vysílá jen Česká televize. Práva na vysílání jsou vždy jen na určité sezony, potom je může koupit někdo jiný. Občas se o některou soutěž dělí více televizí s tím, že jedna z nich má právo výběru zápasu.

Digi TV vysílá sport na třech vlastních kanálech Digi Sport 1, Digi Sport 2 a Digi Sport 3. O2 TV má stanice také tři: O2 TV Sport, O2 TV Fotbal a O2 TV Tenis. Všechno v rozlišení HD a (kromě satelitního vysílání) i s nadstandardními funkcemi internetové televize.

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

banner2-fortuna-article

Digi TV získala práva na italskou Serii A, porcování exkluzivních sportů pokračuje
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. EA, 2K a Konami delaji ruzne sportovni hry (neco PC neco konzole), osobne mi to prijde lepsi nez pasivni sledovani v TV, ikdyz teda i v tech hrach jde nechat hrat dva tymy, pricemz oboji ovlada pocitac. Kazdopadne za sebe doporucuju, nejaka valka televizi o prava na sportovni prenosy jde naprosto mimo me. 😉

  2. Tak hlavně, že daňový poplatník financuje všechno kolem sportu. Od pozemků, stavby, provozní náklady a až po všechny amatérské aktivity. Sportovci – milionáři také občas dostanou bakšiš za podporu při reprezentaci ČR. Takže nechápu, jak je možné že domácí sporty nevysílá zdarma a v plném a neomezeném rozsahu Česká televize.