Digi TV a UPC Horizon: dva rozdílné přístupy k internetové televizi (vyzkoušeno)

Pokračujeme ve srovnávání IPTV (OTT), neboli televize po internetovém drátě. Nezajímá nás ani tolik nabídka stovek stanic, jako spíše nadstandardní funkce a výhody proti běžnému terestrickému a kabelovému vysílání

6

Na konci minulého roku jsem vyzkoušel internetovou televizi od dvou našich operátorů a zajímaly mě praktické zkušenosti ve srovnání s běžným kabelovým vysíláním. A ač je jejich nabídka podobná jako vejce vejci (ostatně jako u telefonních tarifů), proti běžné televizi mají jejich internetové televize v mnohém navrch.

O2 TV a T-Mobile TV ale nejsou jediní. V Česku už dlouho funguje také Digi TV, které dokáže vymazat hlavní výhodu O2 TV – totiž lukrativní sportovní přenosy. Internetovou televizi v trochu jiné hybridní formě nabízí už pár měsíců také kabelový operátor UPC pod názvem Horizon.

img_4251
Grafika Digi TV nebyla po prvním spuštění hezká, ale stačilo set-top-boxu vnutit rozlišení 1080p
img_4958
Set-top-box od UPC už možná máte. Stačí jej zapojit do internetu (LAN)

Pro vysvětlení zkratek z úvodu: IPTV znamená internetovou televizi fungující ve vlastní sítí poskytovalete. Pokud běží přes jiné internetové připojení, jde o OTT. Pro uživatele v tom ale velký rozdíl není. V případě Digi TV tak jde o OTT.

Předchozí
Následující

Satelit vs. kabelovka

Digi TV provozuje už přes deset let satelitní vysílání a nyní spadá pod skupinu Lama Energy Group, která provozuje například také virtuálního operátora (v síti Vodafonu), a současně nabízí připojení přes ADSL. Jinak je rovněž poskytovatelem plynu a elektřiny. Původní satelitní Digi TV se od září 2016 rozšířilo o OTT pod názvem DIGI2GO a právě tato služba nás zajímá.

mockup_device_final-min

UPC je mnoho let kabelovým operátorem poskytujícím také vysokorychlostní internet po vlastních drátech (většinou po opto-koaxiálním kabelu). Jeho televize funguje také jako kabelová, jenže někdy od poloviny roku 2015 všem svým zákazníkům vyměnilo set-top-box za nový, který můžete připojit kromě kabelovky i do internetu a službu přejmenovalo na Horizon. Pro aplikace v mobilu a tabletu se jmenuje Horizon Go.

Lepší set-top-box je u UPC za poplatek (ale to i u Digi TV)

A podobně jako u O2 a T-Mobilu dostanete slevu, pokud od nich kromě televize odebíráte i internet, tak u Digi TV i UPC získáte nižší ceny, pokud od nich berete energie či jste zákazníkem Lama Mobile (Digi TV), nebo využíváte jejich internet (UPC).

Předchozí
Následující

6 KOMENTÁŘE

    • Na mobilních zařízeních to funguje normálně, ale na počítači v prohlížeči je problém. Proto to budou měnit a je otázkou, proč to nezměnili už dávno. Ale zase iVysilani funguje bez flashe také teprve krátce..