Digitalizace přivedla do domácností modernější televizory

0

Asociace televizních organizací (ATO) si od společnosti MediaResearch nechala vypracovat průzkum na téma – jaký máte doma televizor? Z výsledků je patrné, že moderní technologie si Čechy pomalu získávají.

Alespoň jeden klasický CRT televizor vlastní skoro 60 % dotázaných. Rozhodně jsou ale pomalu na odstupu a vytlačují je LCD televizory (39,5 %), plazmové televizory (10,4 %). Navíc dražší modely s mladičkou technologií LED podsvícení si již v Česku získaly 3,5 %. Více než jeden televizor vlastní 28 % domácností.

graf
Co se týče rozlišení, vychází přibližně na každou druhou „tenkou“ televizi (plazma, LCD, LED) Full HD rozlišení, druhá polovina se může „pochlubit“ HD ready či standardním rozlišením obrazu. A třešničku na dortu, možnost prohlížení internetu v televizi využívají 4% respondentů. Televizní vysílání se ale díky internetu nově přesunulo i do dalších zařízení. Nově se pořady sledují buď živě, či z archivu na počítači, a zlomek dotázaných si televizi pouští na svém mobilním telefonu.

graf

A jak jste na tom vy? Vlastníte nějaký technologický skvost, hrdě si chráníte své oblíbené CRT, nebo jste na televizi zcela zanevřeli a svou lásku přenesli na počítač?

Zdroj: MediaResearch

Ohodnoťte tento článek!