Digitální panoramata: vydejte se do Prahy či Paříže

0

V nedávné době prolétl mezi uživateli internetu odkaz na web, který nabízí fascinující pohled na Prahu z televizního vysílače. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby obraz neměl vynikající rozlišení a nedával tím možnost nahlédnout do nejrůznějších koutů naší metropole opravdu podrobně. Panorama Prahy ve vysokém rozlišení najdete zde.

Podobného rázu, jen s několika málo vylepšeními je také nová 26gigapixelová panoramatická fotka Paříže. Díky perfektnímu rozlišení jsou poměrně dobře vidět dokonce i návštěvníci na Eiffelově věži. S doplňkovými nástroji se navíc velice rychle jedním kliknutím přesunete na nejvýznamnější místa Paříže. Paříž v internetovém panoramatu hledejte zde.

Kromě výše zmiňovaných můžete právě díky webu 360cities, na němž je umístěno panorama Prahy, nahlédnout do mnoha dalších světových metropolí. Stačí si na adrese www.360cities.net najít město, které byste rádi viděli.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. ja jsem technicky clovek, technika me zajima a tak, ale co se tyce budoucnosti, tak se obavam, ze lidi si na tu techniku zvyknou tak moc, ze prestanou myslet uplne … a co se tyce evoluce, tu uz nebude nic nutit jit kupredu … naznaky jsou videt uz ted ..

  2. Já se na budoucnost docela těším. Až budu mít kupříkladu doma pračku, která mi po vyprání prádlo sama vyžehlí a uklidí tak to bude žůžo. „Pračka“ co mám teď to sice dělá taky, ale má u toho hromadu nevhodných poznámek a nejde poté vypnout.

  3. Myslím že přesně o tomhle jsem tu nedávno mluvil!

    Microsoft je společností vnímán kromě jiného jako naprosto neinovativní, což vůbec není pravda a nechápu, proč MS nevynaloží nějaké prostředky na (širší) prezentaci i této své činnosti