Digi TV nedávno získala práva na italskou Serii A a krátce na to i na anglický FA Cup, čímž překročila kapacitu svých sportovních stanic. Digi TV doposud vysílala exkluzivní sportovní přenosy na třech kanálech Digi Sport a nyní přidává čtvrtý. Tím odskočila své konkurenci O2 TV, která má stále kanály tři. Digi TV již čtvrtý sportovní kanál s názvem La Liga HD provozovala, ale práva na španělskou fotbalovou soutěž jí už vypršela.

Obě konkurenční televize se předhánějí v tom, kdo nabídne divákům lepší sporty. Kupují kvůli tomu práva na jejich exkluzivní vysílání. O2 TV nyní na třech kanálech (nazvaných Sport, Fotbal a Tenis) vysílá českou fotbalovou ligu, polovinu hokejové ligy, tenisovou WTA či euroligu basketbalu. Digi TV vedle italské Serie A a FA Cupu vysílá ještě Bundesligu, Premier League a tenisové ATP. Spekuluje se, že obnoví i práva na La Ligu.

Další specializované sportovní stanice (Eurosport, Sport1, Sport2, Arena Sport, Nova Sport) mají ve svých tarifech obě IPTV, zdarma je pouze ČT4 Sport. Ve kterých balíčcích a za kolik zjistíte v naší velké tabulce. V případě Digi TV je většina sportovních kanály v samostatném balíčku nebo až ve vyšším tarifu, případně i v samostatném sportovním tarifu bez klasických stanic. O2 TV jich většinu nabízí už v základu.

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

banner2-fortuna-article

Digi TV přidává kvůli fotbalu čtvrtý exkluzivní sportovní kanál, druhé O2 TV má tři
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů