Díky Googlu byste mohli poslat zprávu i těm, kteří nemají Skype, WhatsApp apod.

0

Google spolu s kecálkem Allo představil zajímavou funkci, která uživatelům umožní posílat zprávy i těm, kteří aplikaci Allo nemají nainstalovanou. A co víc, budou moci na zprávy také odpovídat (jen jim Google doporučují si ji nainstalovat). Vše běží pomocí funkce App Preview Messaging dostupné přes Google Play Services, které jsou na „každém“ zařízení s Androidem.

Google App Preview Messaging
Google App Preview Messaging

Překvapivé je, že Google si tuto funkci nenechá pro sebe, ale APM otevře i jiným chatovacím platformám. V budoucnu asi všem, aktuálně ale firma pracuje na implementaci s vybranými službami (zatím nevíme kterými). Odesílatel může mít zařízení s Androidem/iOS, příjemce pak musí mít výhradně Android (Play Services neběží na iOS).

Jak to bude vypadat v praxi? Kamarád vám pošle zprávu přes Facebook Messenger, Skype, WhatsApp, Viber apod., a pokud máte zařízení s Androidem, zpráva se vám objeví v notifikacích. Vy ji můžete ignorovat, přímo odpovědět nebo si nainstalovat aplikaci a odpovědět v ní. Propojovacím bodem je telefonní číslo. To musí mít odesílatel uloženo v kontaktech a zároveň jej určitě zná i Google.

 

PS: App Preview Messaging lze v nastavení Play Services vypnout, takže pokud nechcete, aby vás někdo obtěžoval, Google vám žádné notifikace zasílat nebude. Položka se nachází v Nastavení | Google | Zprávy s náhledem aplikace.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!