Díky revolučnímu způsobu čtení přečteme více. Co 500 slov za minutu? [MWC]

0

Samotné čtení nejspíš není téma, které by zaujalo masy. Jenže Spritz předvádí něco, co stojí za vidění. Tato firma přišla na to, jak ve stejném čase přečíst více textu. V podstatě se jedná o to, že velice záleží na zarovnání. Vhodně zarovnaná slova probíhají po jenom po obrazovce docela rychle, přesto je stihnete číst. Vždy jedno písmeno je zvýrazněno, přičemž pozice zvýraznění se nemění. Stačí držet oči na jednom místě a probíhající slova jednoduše pochytíte.

Při běžném způsobu čtení po řádcích zvládneme zaznamenat 220 slov za minutu,
Spritz pak akceleruje až k 1 000 slov za minutu.

Ostatně, vyzkoušet si můžete malou ukázku na domovské stránce www.spritzinc.com. Spritz si vystačí s malým prostorem. Kromě obrazovek smartphonů vás proto může napadnout příhodné zařízení. Chytré hodiny s malým displeje by najednou byly mnohem užitečnější, kdybychom na nich mohli číst. A co brýle? I ty s malým prostorem musí nakládat úsporně. Jak bude využit potenciál řešení, ukáže budoucnost. Zatím společnost spolupracovala se Samsungem.

Vývojáři na MWC 2014 předvedli aplikaci pro čtení e-mailů na hodinkách Galaxy Gear 2 a smartphonu Galaxy S5. Nic nám ale nebrání, abych jednou podobným způsobem četli třeba celé knihy. Výzkumný tým během tří let vývoje přišel na to, že člověk při čtení stráví 20 % času zpracováváním obsahu, zatímco 80 % nám zaberou fyzické pohyby očí, jak hledáme další slovo. Prostor pro zlepšení se tu neoddiskutovatelně nachází.

 

Zatímco při běžném způsobu čtení po řádcích zvládneme zaznamenat 220 slov za minutu, Spritz akceleruje a začíná na zhruba 300 slovech. Už to je více, než kolik zvládneme běžně. Naučit se číst tímto způsobem je velice jednoduché, takže za krátký čas si budete připadat pohodlně při mnohem vyšší rychlosti. Rychlost probíhání textu si lze uzpůsobit. Zkuste to sami. Ani 500 slov mi nepřipadalo jako problém. Potenciálně lze jít ještě výše, minimálně na 1 000 slov.

Vývojáři se mohou přihlásit do programu, přičemž získají přístup k vývojovým kitům. Technologii lze implementovat prakticky kdekoli, včetně webových stránek. Spritz budeme určitě sledovat.

Spritz je revoluční způsob čtení
Spritz je revoluční způsob čtení

Zdroj: Spritz

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář