DirectX 10 na základní desce

0

Po velmi úspěšném počinu v podobě čipsetu AMD 690G nyní přichází nástupce AMD RS780. Na základní desky se tak dostává velmi výkonná integrovaná grafika s plnou podporou DirectX 10. Na základní desce Gigabyte GA-MA78GM-S2H je navíc tento northbridge doplněn novým southbridgem SB700. Je sice pravda, že první integrovanou grafickou kartu s podporou DirectX 10 ohlásil Intel (Intel G35 – X3500), nicméně nově uvedený čipset vypadá už vzhledem k předchozím dobrým výsledkům čipsetu 690G velmi dobře.

AMD RS780

AMD SB700

Severní můstek RS780 nativně podporuje HDMI, DVI i DisplayPort s HDCP. Je tak jako stvořený do malých HTPC sestav, kde již nebudete potřebovat přídavnou grafiku ani pro přehrávání HD videa. SB700 je pak zpětně pinově kompatibilní se starším SB600. Výrobci desek tak mohou pouze u starších modelů začít osazovat novější southbridge, čímž ušetří nemalé prostředky za redesign základních desek. Na živo by měly být desky s tímto čipsetem představeny na CeBITu.

Zpět ale k základní desce. Ta je vybavena paticí AM2+ a tím pádem podporuje i HyperTransport 3.0. Osazované paměti mohou být DDR2, nechybí ani pět SATA 3 Gb/s a jeden eSATA konektor. O zvuk se stará osmikanálový Realtek ALC889a High-Definition kodek. Obě dvě části čipsetu jsou chlazeny malými pasivy, což samo o sobě svědčí o jejich malém zahřívání (doufejme, že bude podobné jako u 690G). Z rozšiřujících slotů zde najdete dva tradiční PCI sloty doplněné jedním grafickým PCIe ×16 (PCI Express 2.0).

Zdroj: Bit-tech.net

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nechapem preco vsade pchaju HR-03ku ked je to zbytocne predrazeny chladic a este aj menej ucinny ako Accelero S1 co kazdy dobrevie (a 4X drahsi nez S1. napriklad v tom teste mohol byt.)
    tot moj nazor

    hoak