DiskStation Manager 5.0 Beta pro Synology NAS servery

0

Společnost Synology® oznámila dostupnost beta verze DiskStation Manager ( DSM ) 5.0, která přináší:
● Nové uživatelské rozhraní (podpora touch-screen, widgety, podpora vysokého rozlišení)
● QuickConnect pro snadné vzdálené připojení k NAS serveru Synology
● Rychlejší a spolehlivější řešení s vylepšenou podporou SSD cache
● Cloud se širokou konektivitou a vylepšenou synchronizací vč. Google Drive a Dropbox
● Robustní zálohování dat i systémový výkon
● Snadný vzdálený přístup k souborům a optimalizaci pro multimédia
● Více než 60 volitelně instalovatelných aplikací

„Představení systému DSM 5.0 beta je pro nás vzrušujícím momentem, jelikož se jedná k tomuto datu o nejvýznamnější uvedení společnosti.“ řekl Vic Hsu, generální ředitel společnosti Synology Inc“. DSM 5.0 usiluje o změnu způsobu, jakým firemní i domácí uživatelé budují jejich cloud a poskytnout jim neomezenou konektivitu.“

Každá část DSM byla přepracována s důrazem na jednoduchost a optimalizovaná tak, aby plně využila ultra HD a Retina® displeje. Hlavní menu a widgety jsou předělány pro snadný přístup k funkcím, které uživatelé často hledají. Služba Synology QuickConnect nyní podporuje většinu balíčků, mobilní aplikace a dokonce i DSM pro přístup uživatelů k NAS serveru bez námahy.
DSM 5.0 představuje Central Management System (Synology CMS), jež zvyšuje efektivitu při správě většího množství NAS serverů. Synology CMS poskytuje sjednocený monitoring zdrojů, vzdálené nastavování serverů či aktualizací, a editor skupinových práv pro stovky serverů NAS – to vše z jediného místa a uživatelského prostředí. Navíc je nyní k dispozici Synology scale-out clustering, který umožňuje podnikům vyšší dynamičnost díky škálovatelnému výpočetnímu výkonu i úložišti. Uživatelé mohou nyní nechat narůst jejich NAS pole až na kapacitu 1 PB v jednom datovém poolu, který poskytuje ochranu dat a jeden jmenný prostor snadno přístupný přes protokol CIFS.

Zcela nový balíček Cloud Sync umožňuje uživatelům vytvořit bezpečnou síť pro jejich digitální majetek díky synchronizaci služeb Dropbox, Google Drive a Baidu se Synology NAS. Kromě toho DSM 5.0 přináší do aplikace Cloud Station obousměrnou synchronizaci pro sdílení dat mezi dvěma Synology NAS servery odhalujíc nekonečné možnosti pro zálohování dat a pracovní spolupráci. Navíc PC a mobilní zařízení lze nyní synchronizovat s více servery Synology NAS a režim „jen pro čtení“ umožňuje jednosměrnou replikaci z NAS serverů ke klientským zařízením.

Synology Snapshot Manager poskytuje konzistentní snapshoty bez ohledu na aplikace a zaručuje integritu dat v prostředí VMware® vSphereTM nebo prostředí Windows®. DSM 5.0 také nyní podporuje mnohonásobné verze záloh pomocí integrace technologie přírůstkového zálohování, která výrazně šetří prostor a čas nutný pro zálohování. DSM 5.0 je optimalizována tak, aby se přizpůsobila stále rostoucí datové propustnosti. Výkon iSCSI náhodného čtení je vyšší až sedmkrát zatímco aplikace běžící na systému DSM mají lepší reakční čas díky kompresi posledně používaných dat v paměti. Navíc tím, že DSM 5.0 plně podporuje SSD cache pro čtení i zápis, přináší výrazné snížení I/O latence.

Procházení souborů v mobilních zařízeních je snadnější než kdy jindy díky vylepšené aplikaci DS file, jež poskytuje náhledy, kompresi souborů a odkazy na sdílení souborů a složek. Správa a prohlížení foto kolekcí jsou intuitivnější díky zavedení stromového zobrazení alb ve stanici Photo Station. Uživatelé platformy AndroidTM nyní mohou přenášet fotografie na velké obrazovky přes Apple TV a zážitek ze sledování videí je vylepšen díky možnosti uložení videa pro off-line sledování v aplikaci DS Video. Uživatelé Windows Phone 8 uživatelé už také mohou snadno spravovat úlohy ke stahování v aplikaci DS Download.

Pro další detaily prosíme navštivte www.synology.com/en-global/dsm/dsm5_0_beta

Synology DSM 5.0 Beta Reward program

Synology předá tři DS214play beta-testerům, kteří poskytnou nejcennější feedback a asistenci. Více informací naleznete na www.synology.com/en-global/support/beta_program

 

DSM 5.0 beta a nové balíčky jsou k dispozici na www.synology.com/en-global/support/beta_dsm_5_0

Pro vyzkoušení nových funkcí navštivte demo stránku na www.synology.com/products/dsm_livedemo

Dostupnost

Synology DSM 5.0 je k dispozici zdarma ke stažení pro uživatele, kteří vlastní zařízení DiskStation nebo RackStation x10 a vyšší. Podporované modely zahrnují série 14/13/12/11/10, tedy modelové řady od r. 2010.

SM 5.0 přináší nové technologie jak pro domácí uživatele, tak pro společnosti.

Nové uživatelské rozhraní
Podpora touch-screen, widgety.
Podpora vysokého rozlišení (UltraHD, Retina)
Srozumitelnější systém upozornění.

QuickConnect pro snadnější vzdálené připojení
Vzdálený přístup bez nutnosti nastavování forwardování portů routeru. 
Vyžaduje registraci účtu MyDS Center.
Podporuje přístup k DSM, Photo Station, Audio Station, Surveillance Station, Download Station, Video Station, File Station.
Všechny mobilní aplikace podporují QuickConnect.
Umožní i automatické přepínání spojení (pokud např. notebook přesuneme z lokální sítě na mobilní připojení).

Rychlejší a spolehlivější
Podpora SSD cache pro čtení i zápis zvyšuje rychlost datových přenosů.
Vylepšené zálohování a replikace.
Zvýšení rychlosti – 
při iSCSI LUN se zapnutým Advanced LUN je náhodné čtení z iSCSI více než 6x rychlejší než u DSM 4.3.
Zvýšení rychlosti u Apple AFP protokolu o více než 20% než u DSM 4.3.
Komprese paměti (nejméně využívaných dat) u vybraných modelů zvýší rychlost odezvy při vysokém zatížení.

Efektivnější správa
Lepší organizace ovládacího panelu.
Kvalitnější Storage manager zobrazuje přehledně stav disků a celých svazků, využití disků, svazků a iSCSI LUN.
Integrace Syslog Serveru a System Logu do jedné aplikace.
Central Management System (CMS) pro rychlou správu podřízených NAS serverů 
(monitoring, příjem notifikací, vytváření skupin a definice pravidel, centrální řízení aktualizací software, delegování administrátorských práv)

Lepší práce se soubory
File Station se sdílením odkazů přes Google+ a Facebook.
Cloud Station umí verzování souborů a hledání smazaných, nebo starších verzí souborů, možnost nastavit práva uživateli pouze pro čtení.
Cloud Station klient pro DSM umí synchronizovat adresáře a soubory mezi dvěma Synology NAS.
Cloud Station klient pro Windows, Mac, Linux umí synchronizovat i s více NAS servery.
Synchronizovat Cloud Station lze i s Google Drive, Dropbox a Baidu Cloud.
Snapshot Manager lze nainstalovat na VMware vSphere i Windows Server.

Podpora externích zařízení
WiFi hotspot ze Synology s USB WiFi moduly umožní využít i dva WiFi adaptéry pro pokrytí obou pásem 2.4GHz a 5GHz.
Zvýšení max. počtu IP kamer u vybraných NASů.

Lepší multimediální podpora
Photo Station s drag-and-drop funkcí, sdílení videa na YouTube.
Video Station s vyšší kvalitou i komfortem přehrávání.
DS video na Samsung TV – přímá aplikace pro Samsung Smart Hub, podpora titulků, vybrané modely i transcoding.

Mobilní aplikace
Vylepšení většiny aplikací a vyšší podpora i pro Windows Phone.

 

Stručně o společnosti Synology

Společnost Synology založená v roce 2000 je dynamická společnost, která se věnuje vývoji výkonných, spolehlivých, všestranných a ekologicky šetrných NAS serverů (Network Attached Storage). Cílem Synology je nabízet uživatelsky přívětivá řešení a spolehlivý zákaznický servis pro široké spektrum uživatelů od domácího po podnikové nasazení.
Více informací naleznete na stránkách http://www.synology.cz.

Stručně o společnosti KOBE

Firma KOBE je česká společnost založená v roce 1993 jako specializovaný distributor s přidanou hodnotou. Počáteční zaměření na příslušenství pro notebooky a PDA dnes rozšiřuje i široká nabídka modulů pro mobilní datovou komunikaci, GPS, SSD disky a datová úložiště. Významnou produktovou řadou jsou populární NAS servery od domácích verzí až po výkonné podnikové modely. Další činností je vývoj specializovaného software na zakázku a vlastní hardwarový vývoj, v současné době to je internetový fotoobraz i-Frame.

Základní motto firmy je nabízet kvalitní a ověřené produkty spolu s odborným zázemím, předprodejní konzultace, školení, nadstandardní servis a individuální přístup. Odborný kredit KOBE podtrhuje i členství v evropské asociaci firem zabývajících se distribucí mobilních zařízení – VADnet Europe (dříve „Mobile Partners International“ – od r. 1994). Toto členství umožňuje přístup k nejnovějším technologiím, sdílení know-how a efektivnější distribuční politiku. Více informací naleznete na stránkách http://www.kobe.cz.

Ohodnoťte tento článek!