Disney+ má po třech měsících téměř 30 milionů předplatitelů

3

Streamovací služba Disney+ funguje už tři měsíce a docela se jí daří. Podle oznámených výsledků dosáhla 28,6 milionu předplatitelů, což je za tak krátkou dobu velký úspěch. Na Netflix a jeho 174 milionů zákazníků (údaj z ledna 2020) se ovšem pořád dívá z dálky. Služba však již prý překonala HBO Now – tedy ve Spojených státech, celosvětově má HBO také přes sto milionů uživatelů.

Šéf Disney+ Bob Iger oznámil, že již v den spuštění získali 10 milionů předplatitelů a na konci roku jich měli 26,5. Růste tedy logicky zpomaluje, ale brzdí jej i fakt, že je dostupná pouze v několika málo zemích. Kromě domácí země jsou to Kanada, Nizozemí, Austrálie a Nový Zéland. Brzy se rozšíří do Evropy (Německo, Francie, Spojené království, Itálie či Španělsko), východní Evropa spolu s latinskou Amerikou přijde na řadu ke konci roku (doufejme že včetně Česka).

Filmové streamovací služby stojí na tom, jaké exkluzivní tituly nabízejí. HBO má (měl) Hru o trůny, Disney+ se teď chlubí seriálem Mandalorian s Baby Yodou. Hlavně ale vlastní studia Pixar, Marvel, Lucasfilm (celé Star Wars). Úvahy o tom, kdo jednou (a zda vůbec) porazí Netflix jsou ale předčasné.

Disney+ má po třech měsících téměř 30 milionů předplatitelů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE