Největší komentářový systém Disqus koupila firma zpracovávající big data

6

Populární komentářový systém Disqus koupila společnost Zeta Global. Ta se zabývá analýzou tzv. big data, což by mohlo teoreticky znamenat, že bude chtít nějak analyzovat i komentáře. A v systému Disqus jich bude opravdu mnoho, neboť je nasazen na obrovském množství webů. Každý měsíc se přes Disqus zveřejní na 50 milionů komentářů.

Vlastní komentářový systém, kde je majitel stránky současně majitelem komentářů, mají jen některé weby. Naopak weby, které chtěly ušetřit, případně usnadnit přihlašování, nasadily třeba komentářový systém od Facebooku – čímž nad komentáři ale zcela ztratily kontrolu.

disqus
Disqus

Systém Disqus se dlouho zdál jako jediná alternativa, neboť umožňoval snadné nasazení i přihlašování přes více druhů účtů. Nejlepším, ale ne nejlevnějším řešením zůstává vlastní komentářový systém s umožněným přihlašováním i přes sociální sítě.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

 1. „Nejlepším, ale ne nejlevnějším řešením zůstává vlastní komentářový systém“

  Jako nechci do toho moc rejpat, ale ani vy byste nemeli moc rejpat, protoze nebudeme si nic nalhavat, ale komentarovy system na Cnews nemohu hodnotit, protoze by mi prispevek Urban hned maznul. 😀 Proste v tomto pripade bych byl byt Cnews radeji zticha.

  Ale jinak je clanek pravdivy, facebook komentare jsou uplne na … v podstate to kvalitnejsi komentatory odradi a zustanou jen trollove. Nicmene teda Disqus taky zadna slava a osobne jsem na jeden web, kterej je nasadil prestal chodit, takze v podstate jeste zlatej Cnews s tim co tady ma.

 2. „Nejlepším, ale ne nejlevnějším řešením zůstává vlastní komentářový systém“

  No, zrovna v případě Cnews, kde na web a speciálně práci uživatelským profilem a komentáři od překlopení do nového designu prakticky kašlete (sorry), bych to netvrdil :-). To, co máte zde, není ani nejlepší a naopak to muselo být sakra levné, když to vůbec nic neumí. A je škoda, že na to takto dlabete 🙁 Nevěřím, že za ten rok nešlo těch pár zásadnějších věcí dodělat (možnost upravit profil, opravit zpětně komentář, zapnout zasílání upozornění na reakce, dořešit problém s často kravícími odkazy nebo občasnou nemožností se pohybovat v psaném textu kurzorovými klávesami).
  O věcech, jako případném hodnocení komentářů nebo možnost ignorovat (skrýt) komentáře od některých osob, už ani v duchu neuvažuji.

  • Zrovna hodnocení a skrývání komentářů je pěkná pitomost. Žádný přínos to nemá. Pokud někdo s někým nesouhlasí, proč dávat -, když mohu napsat s čím nesouhlasím.
   A skrývání to samé. Pokud mi komentáře někoho vadí, tak si je nečtu. Každý z nás napsal/píše/napíše pitomý komentář. To že někomu vadí, není důvod to skrývat, prostě to nečtu.

   Ale jinak s vámi souhlasím. Zasílání reakcí mi tady chybí a ty odkazy jsou taky děs.

   • Nemyslím, že je to pitomost. Plusy jsou pro mě zajímavé a je přehlednější u příspěvku vidět „+10“ než 10 souhlasných komentářů rozházených mezi ostatními. Mínusy moc ne, to je pravda, ty mě extra netrápí.
    Skrývání příspěvků od uživatelů ale opět zajímavé je, šetří to čas při čtení a na tomto webu i prostor, protože se toho moc díky zvolenému layoutu na obrazovku nevejde, obzvláště při vnoření.
    To jsou ale opravdu už detaily, základní věci mě trápí podstatně více. Ani odkaz na změnu hesla za ten tok na na web nepřidali, jen se jednou někde mihl v diskuzi 🙁

     • Ja jsem byl driv zastance, ale na jednom konkurencnim webu mi davaji minusy jenom proto, ze tam vidi, ze jsem to psal ja. Nekteri nejfanatictejsi ctenari jsou schopni davat plusy na protinazory jen, aby mne to tam znechutili.
      Takze ted nejak dochazim spis k nazoru, ze hodnoceni +- nebo i jen + radeji ne.
      Ani bych neskryval prispevky. Kdyz se to nekomu nelibi, at to necte.

      Tady by meli v prave rade opravit navigaci v komentari sipkama a pokud mozno pridat editor, aby mel clovek sanci to po sobe aspon par minut nebo do reakce nekoho dalsiho, opravit. Je blby, kdyz udelam hrubku a jeste horsi je, kdyz ji musim v textu nechat.