Distribuce Windows 10 v1511 pokračuje. Microsoft vysvětlil, co se stalo

0

Microsoft před zhruba dvěma týdny uvolnil Windows 10 v1511 a následně stáhl nástroj na vytváření instalačních médií s tím, že distribuce bude probíhat pouze přes Windows Update. To všechno bez logického vysvětlení. Dnes už ale Microsoft mluví. Paul Thurrott obdržel vysvětlení, kde firma přiznává, že s novým systémem postihuje malé procento uživatelů problém. Aspoň se netváří, že se nic neděje, že?

Aktualizace, která obnoví vaše nastavení, je již k dispozici
Aktualizace, která obnoví vaše nastavení, je již k dispozici

Trable se týkají uživatelů, kteří upgradovali na verzi 1511 z původní verze 1507. Po instalaci totiž nebyla zachována některá nastavení. Konkrétně šlo o použití reklamního ID, filtr SmartScreen, běh aplikací na pozadí a synchronizaci zařízené. Hodnoty týkající se těchto funkcí byly po upgradu obnoveny do výchozích stavů. V nejbližších dnech ale bude vše napraveno.

Microsoft vypustil do světa aktualizaci s označením KB3120677, jež původní nastavení obnoví. Spolu s tím je opět k dispozici nový Media Creation Tool, jenž vám umožní stáhnout ISO s nejnovějšími Windows 10. Pokračovat by měla rovněž distribuce přes Windows Update. Soukromí je citlivé téma, patrně proto tedy Microsoft reagoval, jak reagoval. Ne, že bych to považoval za šťastné. O nefunkčním Bitlockeru nepadlo ani slovo. O tom, že Microsoft musí začít lépe zvládat nový model vývoje, si můžete přečíst komentář.

 

Zdroj: Thurrott. com

Ohodnoťte tento článek!