Dnes komerčně odstartují Office 2013. Nastal nicméně čas přejít na Office 365

0

Hlášení o lednovém vypuštění nových Office do světa se nemýlila. Microsoft se již netají, že k velkému startu dojde dnes, tedy 29. ledna 2013. Při té příležitosti proběhne v New Yorku doprovodná akce, kterou si ostatně vyloužila dříve také Windows 8. Svou účast již potvrdila také „zoufalá“ herečka Felicity Huffman. Na twitterovském účtu @Office bylo zveřejněno několik fotografií z místa konání, byť mnoho neukazují, až na propagační hesla. K propagaci Redmondští rovněž používají hashtag #Timeto365.

Připravili si i web. Na adrese microsoft.com/office/timeto365 v době psaní příspěvku naleznete pouze krátkou textovou upoutávku:

Upoutávka povídá, že je čas přejít na Office 365
Upoutávka povídá, že je čas přejít na Office 365

Datum tedy máme potvrzené. Microsoft se nám nicméně místo běžných licencí bude snažit prodávat předplatné. Místo Office 2013 si teoreticky budeme raději kupovat Office 365. Součástí balíku služeb je mj. cloudové úložiště a desktopové aplikace Office 2013. Výhodné je rovněž to, že v rámci předplatného budete mít přístup vždy k nejaktuálnějším řadám produktů. Ceny byly načrtnuty následovně:

  • Office 365 Home Premium 99,99 dolaru za rok (8,33 dolaru za měsíc)
  • Office 365 Small Business Premium 149,99 dolaru za rok za uživatele (12,50 dolaru za měsíc za uživatele)
  • Office 2013 Home and Student 139,99 dolaru
  • Office 2013 Home and Business 219,99 dolaru
  • Office 2013 Professional 399,99 dolaru

 

Nástupce starší sady Office 2010 byl dokončen v první polovině října. Hybridní tablet Surface s Windows RT nezvykle obdržel verzi Office 2013 Home & Student RT. V ceně zařízení můžete používat aplikace Word, Excel, PowerPoint a OneNote, ovšem jen nekomerčně. V případě komerčního využití byste si museli stejně dokoupit příslušnou licenci. Naproti tomu Surface s Windows 8 se zřejmě žádného balíku nedočká, tam si budete muset v případě zájmu muset Office dokoupit.

Přehled obsahu jednotlivých edicí Office
Přehled obsahu jednotlivých edicí Office

Velcí (firemní) zákazníci si mohli čerstvý kancelářský software osahat dříve, a sice v půlce listopadu. Běžní uživatelé se s novinkou seznámí nejdříve dneska. V Austrálii byl prodej zahájen jako první. V tamním Microsoft Store si můžete aspoň prohlédnout pěkný přehled toho, co jednotlivé edice Office obsahují. Český web Office prozatím láká k nákupu starší řady.

Zdroj: @Office | WinBeta

Ohodnoťte tento článek!