Do Chrome OS prorazily první aplikace z Androidu, mezi nimi Evernote a Vine

0

Na své konferenci I/O 2014 Google oznámil, že ve Chrome OS budeme moct spouštět aplikace určené původně pro Android. Bude tím řešit nedostatek kvalitních, nebo vlastně jakýchkoli aplikací. Zajistí si tím jednak aplikace, jednak aplikace, které pracují také bez připojení k internetu.

Dříve firma popřela, že by Chrome OS sloučila s Androidem, ale díky prvním aplikacím se určitému propojení dochází. Jako první si ve Chrome OS vyzkoušíte Duolingo, Evernote, Sight WordsVine. Samotná aplikace jako vetřelec nepůsobí, až na to, že na rozdíl od webových aplikací neběží v okně prohlížeče, ale samostatně. Na druhý pohled vám dojde, že aplikaci např. nelze maximalizovat.

 

Byla uzpůsobena určité šířce okna a tím to hasne. Je též zvláštní, že se nachází v Internetovém obchodě Chrome, aniž by aplikace na sebe upozorňovala. Nebo je to tak lepší? Uživatele aspoń nebude mást informace o původu z Androidu. V nadcházejících měsících má Google v plánu spolupracovat s vybranými výrobci, aby přinesl další aplikace.

Jakmile bude možné, aby autoři svá dílka v Internetovém obchodě Chrome mohli sami automaticky vystavovat, situace ve Chrome OS se výrazně změní. Nedostatek aplikací přestane být problémem a Chrome OS bude o kus použitelnější.

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!