Do focení Street View se už můžete pustit i vy. Stačí mobil či kompakt

0

Ač se Google snaží Street View rozšířit všude, kde se svými auty, tříkolkami nebo chytrými batohy dostane, ne všechna místa jsou pro náročné snímkování dost atraktivní a ne všude získá povolení. Co s tím? Zapojí uživatele, aby fotili místo něj. Prvním krokem byla nová služba Views (Záběry), díky které jste do mapy mohli nahrávat vlastní fotokoule z Androidu nebo poskládaná 360° panoramata třeba ze zrcadlovky.

Vlastnoručně vytvořené Street View pomocí mobilu a Google Views
Vlastnoručně vytvořené Street View pomocí mobilu a Google Views

Druhým krokem je, že tato místa můžete spojit do virtuální procházky. Pokud půjdete z místa A do místa B a mezitím uděláte deset fotokoulí, ve Views je můžete slepit do jednoho celku. Na fotografiích pak uvidíte i známé šipky ze Street View.

Snímkovací auta ostatně dělají totéž, co pár metrů pořídí 360° fotku. Profi technologie jsou ale lépe zkalibrované, měří přesnou polohu, dělají i 3D skeny apod. Váš obyčejný foťák takové finty neumí. Výsledek je přesto dost působivý, když si autor dá záležet.

Eva Rapoport z Googlu například tímto způsob vytvořil vlastní procházku za pomocí Nexusu 4 a zrcadlovky. Prošel okolí zříceniny hradu Dunluce v Severním Irsku.

 

Zdroj: Google

Do focení Street View se už můžete pustit i vy. Stačí mobil či kompakt
Ohodnoťte tento článek!