Do Gmailu pochodují aplikace, aby vám umožnily přímo pracovat s přílohami

0

Gmail do našich složek s doručenou poštou vnese interaktivní akce, aby zlepšil produktivitu. Krátce po tomto oznámení přichází další. Tentokrát nám Google usnadní práci s přílohami. A když říkám usnadní, tak tím myslím, že přílohy odkáže na webové aplikace. Na ty, jež můžete propojit s Diskem Google. K těm základním, které najdete v základní výbavě, patří editor dokumentů, tabulkový kalkulátor, nástroj na tvorbu presentací nebo prohlížeč PDF.

Kolik lidí už Google Drive používá? Podle provozovatele služby byste těch aktivních napočítali více než 120 milionů.

Tip: Aliasy, vracení odeslaných zpráv a jiné tipy pro závisláky na Gmailu

Kromě vlastních aplikací ale Googlu otevřel vrátka pro třetí strany. Kromě stažení na lokální disk budeme moct přílohy z e‑mailů nově rovnou ukládat na Google Drive. K tomu se budou v našich schránkách zobrazovat náhledy dat. Prohlížeč obrázků nebo dokumentů vám umožní zjistit, co je obsahem, a přitom neopustit stránku. Dosud byly náhledy pro některé typy dat dostupné, ale otevíraly se v novém panelu v prostředí Disku Google.

Ukládejte přílohy na Disk Google | Foto: GoogleUkládejte přílohy na Disk Google | Foto: Google

Teď se vše odehraje ve vaší schránce s tím, že budou přizvány rovněž aplikace od třetích stran, které jste propojili s Google Drive. Firma vám eventuálně pomůže s nalezením vhodného nástroje, s nímž byste soubor otevřeli.

 

Internetový gigant tímto uzavírá kruh a zdokonaluje ekosystém webových aplikací, abyste měli opět o důvod méně z prohlížeče odcházet a používat např. nativní aplikace pro Windows nebo OS X. Třeba by vám stačil Chromebook? Google jistě doufá, že to bude váš příští počítač. Nové prostředí pro práci s přílohami bude uživatelům postupně aktivováno v příštím týdnu. Prozatím ho vyžijete jen na desktopu.

Zdroj: Google Official Blog | Google Developers Blog

Ohodnoťte tento článek!