Dočkáme se čtvrté verze Samsung Galaxy S již v únoru příštího roku?

0

Na internetu se objevila zpráva, že by Samsung chtěl představit budoucí vlajkovou loď svých mobilních telefonů, čtvrtou reinkarnaci Galaxy S, již v únoru příštího roku. Stát by se tak mělo na Mobile World Conference (MWC) v Barceloně.

Tato informace údajně pochází z úst neznámého zaměstnance Samsungu. Dále promluvil i o některých vlastnostech nového telefonu – bude mít čtyřjádrový procesor Exynos (stejně jako SGS3), pětipalcový displej HD AMOLED, samozřejmě Android Jelly Bean 4.1. Mimo jiné přislíbil podporu pro sítě LTE (to nám ale zatím může být celkem jedno). Pět palců je ovšem na telefon pro masy už poměrně dost.

Samsung Galaxy SIII

Fakt je ovšem ten, že se informace nejspíše nezakládá na pravdě. Samsung možná na konferenci představí nějaký nový telefon, těžko ale utopí představení toho nejlepšího telefonu, co bude mít k dispozici, v záplavě desítek novinek konkurentů.

Místo toho si nejspíše připraví vlastní předváděcí akci se vší pompou. Tomuto scénáři by nasvědčovalo i to, že Samsung Galaxy S III byl představen letos v květnu a Samsung má ve zvyku vydávat novinky v ročních intervalech.

 

Možná se letos však dočkáme ještě jiného, poměrně neznámého konkurenta pro iPhone 5. Ten bude od společnosti Oppo a ponese název Find 5. Na pětipalcový displej by se údajně mělo vejít FullHD rozlišení, což by telefon pasovalo do vedoucí role v souboji o hustotu pixelů. Oppo 5 by totiž měl úctyhodných 441ppi (pixelů na palec), zatímco iPhone 5 má 326ppi.

Telefon s Androidem 4.1 bude mít dvoujádrový procesor Snapdragon S4, 2 GB operační paměti, 12Mpx fotoaparát na zadní, respektive 2 Mpx fotoaparát na přední straně. Baterie nebude vyměnitelná, přesto by prý měla vydržet dostatečně dlouho (s kapacitou 2 500 mAh by opravdu mohla).

Zdroj: The Inquirer

Dočkáme se čtvrté verze Samsung Galaxy S již v únoru příštího roku?
Ohodnoťte tento článek!