Dočkáme se herní revoluce s projektem Paladin?

0

Společnost Mozilla stojící za vývojem jednoho z nejpopulárnějších prohlížečů vůbec (Mozilla Firefox) opět čeří vody internetu představením projektu Paladin, který by měl přinést plnohodnotné a kvalitní 3D hraní rovnou do záběru vašeho webového kukátka. Plodem Paladina je pak herní engine Gladius, na kterém je postaven již první prototyp pokročilé webové hry – RescueFox.

Počínání Mozilly je jistě chvályhodné, vždyť se snaží přinést desktopové hraní do online sféry (skoro se mi chce říci „do cloudu“), otázkou zůstává, má-li vůbec firma dostatečné páky na to, aby se Paladin rozšířil i na další prohlížeče. Přeci jen Firefox již není to co býval, konkurence v podobě Internet Exploreru 9, Google Chrome a také nikdy se nevzdávající Opery je velice silná a bez spolupráce s dalšími hráči půjde pouze o exotiku, jež se masivně neprosadí.

Na závěr je třeba dodat, že hra RescueFox je opravdu jen prototypem a ukázkou možností, další vývoj není přímo v plánu. Vývojáři se v současné době zaměřují spíše na refactoring Gladiuse, jeho možnosti totiž stále nedosahují požadavků seriózních herních vývojářů. Jak vidíte budoucnost hraní vy? Jedná se o jednu z prvních ochutnávek cloudového hraní přímo z okna prohlížeče?

Zdroj: techPowerUp!

Ohodnoťte tento článek!