Dočkáme se Windows 7 na netboocích?

0

V době vydání Windows 7 budou Windows XP již poměrně starým a neaktuálním systémem. Netbooky a podobná levná zařízení se však budou nadále prodávat a nejspíš v mnohem větším měřítku než dnes. Proto Microsoftu nezbývá než přizpůsobit Windows 7 k tomu, aby na těchto netboocích bez problémů běžel.

Že zřejmě již na něčem takovém pracuje, dokazuje nedávné předvedení hladkého běhu Windows 7 na ASUS Eee PC s 1GB RAM a 16 GB SSD diskem. Přitom se nejednalo o žádnou ořezanou verzi, ale o zcela normální pre-betaverzi, používanou i při prezentacích na plnotučných počítačích. Softwarový gigant tak chce výrobce levných notebooků přesvědčit, že Windows 7 bude dobrou volbou jako předinstalovaný systém dodávaný se zařízením.

Microsoft se však domnívá, že problémem Windows 7 na miniaturních noteboocích není ani tak rychlost (i Vista prý běží na netboocích decentně), ale spíše cena. Výrobci totiž velice neradi platí čtvrtinu ceny zařízení jen za operační systém. I když OEM výrobci ani Microsoft o cenách moc nezmiňují, předpokládá se, že Windows 7 bude nabízen výrobcům netbooků za mnohem nižší cenu než pro běžné počítače.

Zdroj: ZDnet, ITPro

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Sice Facebook nepoužívám, ale vítám rozšiřování pluginů pro Windows Live, protože tento balík služeb a programů považuji za opravdu povedený.

    Pro mě osobně je Windows Live příkladem dobře zvládnutého cloud computingu – provázání internetových služeb s klasickými aplikacemi. Také se těším na finální verzi Live Wave, protože přináší zajímavé novinky – ani se nedivím Microsoftu, že do Windows 7 nemá v plánu dávat aplikace jako Fotogalerie a další, protože proč udržovat dvě podobné aplikace z nichž jedna je de facto jen ořezanou verzí (zřejmě kvůli tomu, aby to Microsoft od někoho neschytal za integraci schopných aplikací), když stáhnout si celý Live balíček zabere jen chvilku a člověk tak získá velice povedený balíček základních aplikací (a zároveň má možnost zvolit cokoliv jiného).

    Přemysl „Mr.Gentleman“ Vavroušek aka DJ.Snail