Poslední tajemství legendární hry Doom II objevili po 24 letech

4
Doom II
Doom II
-
Zdroj: iD Software

Hráč, který si říká Zero Master, po téměř čtvrtstoletí odhalil poslední záhadu druhého dílu střílečky Doom. Jako prvnímu se mu podařilo hrou proběhnout na 100 %, objevil i čtvrtý „secret“ na 15. mapě nazvané Industrial Zone.

Na ní je ukrytý teleport, který ale za běžných okolností nefunguje. Zero Master odhalil, že do potřebného místo ho musí natlačit nepřítel (v tomto případě Elemental Pain). Až dosud se mohli hráči na tajné místo dostat jen pomocí cheatu idclip umožňujícího procházet stěnami. Trik začíná nalákáním nepřítele od druhé minuty videa, k aktivaci dojde o minutu později.

Zero Masterovi k objevení pogratuloval i designér hry John Romero. To, co se od roku 1994 považovalo za chybu, prý byl záměr. Do tajného sektoru se hráči opravdu měli dostat postrčením od NPC. O Romerovi si mimochodem můžete přečíst v Síni herních vývojářů na sesterském Excaliburu.

TIP: KVÍZ: Poznáš DOSovou hru?

Poslední tajemství legendární hry Doom II objevili po 24 letech
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.39%) 82 hlas/ů

4 KOMENTÁŘE

    • Settlers II Gold jsou skoro stejně staří – 22 let – a pořád mě je baví hrát. Samozřejmě že si je zahraju jedno dvě odpoledne za rok a ne každý den; dnes lidi každý den hrajou jen o dost návykovější věci jako Overwatch nebo Fortnite.