Doplněk, který nepochází z Web Store, si už do Chromu nenainstalujete

0

Sice se nemění zrovna nápadně, přesto se změn v Chrome v průběhu času odehrává pořád dost. V případě YouTube si už prohlížeč vynucuje HTML5 místo Flash Playeru, písma vykresluje lépe než dříve a se servery Googlu bude zanedlouho komunikovat výhradně přes zabezpečený protokol HTTPS. Do toho pomalu odbourává zásuvné moduly.

Jedno z posledních pravidel v úterý začalo bránit instalaci doplňků, které nepochází z Internetového obchodu Chrome. Google to odůvodňuje vyšším zabezpečením – žádný program, natož malware, vám nevnutí do prohlížeče doplněk, jenž tam mít nechcete. Ačkoli nevidíme důvod, proč bychom vám instalace z oficiálního katalogu nedoporučovali tak jako tak, někteří uživatelé budou zákazem zklamáni.

I pro nainstalované doplňky platí, že budou znefunkčněny do doby, než se objeví v Internetovém obchodě Chrome. Opatření se týká specificky verze prohlížeče pro Windows. Výjimka se najde. Změna se nedotkne aktualizačního kanálu dev, vývojáři budou i jinak schopní doplňky testovat. Bude vám vadit, že si už doplněk nenainstalujete jinak než z Web Store?

Zdroj: Google Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!