Doplněk pro opravdu anonymní Google Chrome

0

Odezva uživatelů je pro vývojáře cenným materiálem pro zdokonalování jejich programů. Kromě přímé reakce jednotlivých osob často aplikace sbírají data automaticky, ať už v podobě pouhého odesílání chybových zpráv nebo komplexního monitorování způsobu využití programu.

Webový prohlížeč Google Chrome generuje v každé instalaci unikátní klientský identifikátor. Ten Google údajně využívá pro statistické účely: zjistí, jak často různí uživatelé používají některé tlačítko či funkci programu, respektive zdali jej vůbec používají.

Ačkoli účast ve statistikách je volitelná přímo v nastavení Chrome, samotná přítomnost unikátního klíče a častá výměna dat se servery Googlu způsobuje značné znepokojení nad tím, že by internetový veleobr mohl tato data použít ke sledování a identifikaci jednotlivých osob, o nichž má ostatně poměrně dost informací, počínaje vyhledávanými výrazy a osobními soubory v Dokumentech Google konče.

Naštěstí existuje hned několik řešení, jak se identifikátoru zbavit. Jedním z nich je nástroj Chrome Privacy Protector. Klepnutím na Remove unique ID now zajistíte, že klientské ID nebude přítomno při žádném dalším spuštění prohlížeče.

Zdroj: GHacks.net

Doplněk pro opravdu anonymní Google Chrome

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Windows 7 jsem používa už když byla ještě jako Beta verze a udělal jsem si na ni češtinu takže mi to jelo full CZ ještě před tím než se microsoft rozhoupal udělat CZ verzi navíc cracknout 7čky nebylo vůbec těžké trvalo mi to asi jen 2 dny než jsem přepsal legalizátor z Vist aby to fungovalo i na 7čkách, takže u mě je to stará věc…