Doplněk „Vzdálená plocha Chrome“ vylepšen o přístup ke svým počítačům

0

Pamatujete si na doplněk pro Chrome, díky němuž se můžete snadno připojit ke vzdálené ploše? Vyvinul ho Google, stále se nachází ve fázi betatestování, podle našich zkušeností nicméně funguje dobře. A obsahuje rovnou český překlad, jenž Chrome Remote Desktop přejmenoval na Vzdálenou plochu Chrome. Pokud potřebujete občas něco napravit na počítačích svých příbuzných či známých, můžete tak učinit vzdáleně, ze židle u vás doma. Podmínkou je, že obě strany musí mít nainstalovaný prohlížeč Chrome a také příslušný doplněk. Toto řešení na uživatele neklade žádné přehnané nároky, naopak patří k tomu nejjednoduššímu, co lze zdarma použít.

Tip: Jak na vzdálenou plochu prostřednictvím Google Chrome

Vzdálený počítač můžete normálně ovládat, přičemž uživatel na druhé straně má vždy možnost relaci okamžitě ukončit. Obejdete se ale bez komplikované konfigurace produktu. Více v našem starším článku o Chrome Remote Desktop. Google nyní vydává novou verzi doplňku, která celý koncept posouvá ještě jiným směrem. Konečně můžete vzdáleně ovládat své počítače, nejen ty cizí. Na rozšíření pro prohlížeč jde o pěkného macka, který dosahuje nějakých 25MB. Při povolování funkce si musíte zvolit PIN, který tvoří další vrstvu zabezpečení.

 

Takhle narychlo se nám funkci otestovat nepodařilo, ale měli byste mít stejné možnosti jako při připojení k cizímu počítači. Doplněk naleznete v Internetovém obchodě Chrome.

Nově můžete spravovat vlastní počítače Probíhá povolování připojení k počítači Nyní se k počítači můžete připojit z jiného stroje Vzdálená plocha Chrome

Zdroj: +Google Chrome

Doplněk „Vzdálená plocha Chrome“ vylepšen o přístup ke svým počítačům

Ohodnoťte tento článek!