Doplňky pro mobilní Edge se vytratily z plánu. Zatím se jich nedočkáme

0

O doplňcích pro Edge se mluví skoro rok, přičemž původně měly dorazit s Windows 10 v1511, byly ale odloženy na jaro, přestože se prakticky jedná o doplňky převzaté z Chromu. A z jarního vydání Desítek se stalo vydání srpnové. Dne 2. srpna bude Anniversary Update konečně k dispozici a s ním nový Edge. Doplňky však budou dostupné pouze na počítačích a tabletech. S mobily to bylo nejisté už dlouho.

Proti myšlence hovoří citlivost mobilů na spotřebu a omezený výkon. Microsoft příliš sdílný nebyl, ale o doplňcích pro mobilní Edge uvažoval. Tato položka však z plánu zmizela, takže idea nejspíš vzala za své a doplňky zůstanou doménou větších zařízení. Doplňky v mobilních prohlížečích nejsou standardem, nepodporuje je ani Chrome, má je především Firefox pro Android.

Mobily z plánu vypadly
Mobily z plánu vypadly

Microsoft sám řekl na konferenci Build 2015, že doplňky na mobily nedorazí. Ne hned, ale později. Před pár týdny se pak na webu s plánovanými funkcemi objevila informace o tom, že doplňky na mobilech budou. Microsoft navíc ostatně chce mít stejnou aplikaci napříč platformami, takže by v tomto ohledu dávalo smysl, aby všechny verze Edge podporovaly doplňky. Zřejmě ale (zatím) zvítězil střízlivý přístup a omezení kapesních počítačů.

Zdroj: MSPoweruser

Doplňky pro mobilní Edge se vytratily z plánu. Zatím se jich nedočkáme

Ohodnoťte tento článek!