Dopřejme si větší výdrž

0

notebooků jako hudebních přehrávačů nebo digitálních kamer. Jenže jak tento problém vyřešit? Nejlépe jste na tom v případě, že vaše zařízení pracuje na obyčejné tužkové baterky – to stačí pouze koupit jednu nebo dvě sady akumulátorů a je vše v pořádku. Ovšem jak to řešit třeba u notebooku? Můžete si dokoupit náhradní akumulátor, ale připravte si docela vysokou částku za neskladný modul, který navíc k ničemu jinému nevyužijete.

Ano, chápete to správně: jsem příznivcem externích akumulátorů, anglicky nazývaných Power Bank nebo Accu Pack. Bývají to větší nebo menší krabičky většinou skladných rozměrů, ke kterým dostanete sadu nejrůznějších konektorů. Jejich prostřednictvím pak můžete akumulátor připojit k různým přístrojům: notebooku, digitální kameře, kapesnímu počítači nebo třeba mobilnímu telefonu. Právě tato univerzálnost je tím, co externí řešení zvýhodňuje oproti běžným, interním akumulátorům.

Zařízení, které mne zaujalo, se jmenuje Prestigio Power Bank 501. Jeho rozměry 174 × 84 × 22 milimetrů jsou přijatelné, akumulátor by tak nemělo být problémem umístit do běžné notebookové brašny nebo třeba batohu. Horší je to již s hmotností: 420 gramů již trochu pocítíte. Udávaná kapacita 10 Ah při napětí 5V je vzhledem k rozměrům slušná a slibuje tak zvýšení výdrže u notebooku o dvě až čtyři hodiny, u hudebního přehrávače až o čtrnáct hodin, u telefonu třeba až o 70 hodin hovoru.

V balení by měl být USB kabel, nástavce a kabely a kožené pouzdro. Doporučená cena se bude pohybovat okolo dvou a půl tisíce. To není špatné, že? O to více mne zajímají praktické zkušenosti: zařízení Power Bank 501 je již na cestě k dalšímu živému testu. Těšte se.

Dopřejme si větší výdrž

Ohodnoťte tento článek!