Doteková edice Microsoft Office bude nakonec asi až v příštím roce

0

Ačkoli jsme včera v době úvodní presentace na vývojářské konferenci Build 2013 zaslechli, že se ještě v letošním roce dočkáme příchodu tří nejznámějších aplikací z balíku Office v dotekové podobě, Microsoft teď tvrdí, že ve skutečnosti s nimi počítá až na příští rok. Kancelář pro prostředí Metro by rozumný člověk očekával již při prvním příchodu Windows 8, jenže vývojový tým měl plné ruce práce a od základu předělat celý produkt jednoduše nestihl.

Build 2013: Microsoft uvedl Windows 8.1 Preview, lepší e-mail a dotekový Office

Dosud jsme ve Windows Store spatřili maximálně dotekový OneNote a firemní komunikátor Lync. Microsoft se pro začátek aspoň rozhodl upravit stávající desktopový balíček Office tak, aby byl lépe ovladatelný prsty. Povedlo se mu to tak napůl. Změny člověk ocení, ale v důsledku se stále jedná o desktopovou aplikaci, které nejlépe sedí ovládání myší.

 

Pokud se na informace Mary Jo Foley můžeme spolehnout, v tomto roce dotekový Word, Excel a PowerPoint pro Windows 8 a Windows RT neuvidíme. Pro kancelářský software se Microsoft rozhodl nepoužít kódové označení Blue, raději dotekovým aplikacím říká Gemini. Podle starších informací měla první vlna vylepšení pod štítkem Gemini udeřit ještě letos, druhá pak za rok.

Zdroj: ZDNet

Doteková edice Microsoft Office bude nakonec asi až v příštím roce

Ohodnoťte tento článek!