Dotekový Minecraft pro Windows vyhlíží intuitivně. Podívejte se na ukázku

0

Slyšeli jste o fenoménu jménem Minecraft? Kostičky vám mohli uniknout jedině v případě, jste několik posledních měsíců strávili na Venuši. Těžba surovin a vyrábění rozličných předmětů v otevřeném světě patří k dennímu chlebu. Jednoduchá grafika připomíná hry z doby před deseti patnácti roky, přesto se z titulu stal trhák. Lidé ochotně začali platit již za nehotovou verzi. Viděli jste, aby někdy někdo někde někomu platil za pouhou betu? Ne, to se nestává moc často.

Tip: Minecraft pro Windows 8 kvůli pokrytectví nevyjde, zato Bad Piggies ano

Možná si pamatujete, že Notch, tvůrce Minecraftu, svého času brojil proti Windows 8. Od té doby ho někteří nemají moc v lásce, byť to navždy bude ten chlápek, co zahájil počítačovou kostičkovou mánii. Z nepochopitelného důvodu se ohradil proti Windows Store. Obchod se mu nelíbí, neboť je uzavřený a on má rád svobodný a chaotický desktop. Že Minecraft ale prodává v naprosto uzavřeném ekosystému konzole Xbox 360 nebo v jablečném App Store, o tom pokrytecky mlčí.4

 

Přesto dotekový Minecraft vzniká. Nezdá se však, že by šlo o aplikaci určenou Windows Store. Jak můžete vidět na videoukázce, aktuálně běží v desktopovém prostředí. To je špatná zpráva pro majitele tabletu s Windows RT, protože na těchto zařízeních hru jednoduše nespustíte. Osobně si myslím, že by byla velká škoda a tvůrci by uškodili sami sobě, kdyby Windows Store ignorovali. A Microsoft by ztratil titul, který by přitáhl hráče. Notch již vývojový tým nevede, tak snad tvůrci k rozumu přijdou.

Samotné ovládání se zdá intuitivní, aspoň to platí pro manipulaci s objekty v inventáři. Hůř vypadá ovládání postavy v hranatém světě. Zůstává samozřejmě otázkou, nakolik mohou hry viděné z pohledu první osoby fungovat na dotekových obrazovkách.

Zdroj: Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!