Dotykový počítač od HP

0

Předevčírem jsme vás informovali, že se trend počítačů integrovaných v monitoru vrací a dnes si představíme novinku od společnosti Hewlett Packard. Ta pojmenovala novou řadu počítačů TouchSmart, která, jak už z názvu tušíte, bude obsahovat dotykovou vrstvu na LCD monitoru.

Prvním představeným modelem je HP dx9000 TouchSmart Business PC. Jak je u podobných zařízení zvykem, i zde jsou použity mobilní komponenty. Konkrétně se jedná o procesor Core 2 Duo P8400, 4 GB RAM a 320 GB disk. Webkamera, mikrofon a malé reproduktory jsou rovněž přítomny, bonusem je pak čtečka paměťových karet a volitelná optická mechanika. Operační systém bude vždy Windows Vista Business 64b. Vše integrováno v těle 22″ LCD.

Modelů bude více, lišit se budou výbavou (TV tuner, grafická karta, Blu-ray). Přesné specifikace bohužel nejsou známy. Zajímavostí může být, že nový koncept získal na veletrhu cenu Best of Inovation 2009.

Přehlídku fotek, videí a dalších prezentací si můžete prohlédnout na oficiálním webu. Dostupnost je plánovaná na příští měsíc za cenu 1399 USD, zatím bohužel pouze v Severní Americe.

Zdroje: TC Magazine, HP

 

Ohodnoťte tento článek!