Dozvuky CeBITu: Chcete vyměnit starou skříň?

0

Apluscase – skříně s mohutnými větráky

Apluscase – skříně s mohutnými větráky

Naši prohlídku začneme u stánku firmy Apluscase, kterému dominovaly především skříně s mohutnými chladiči. Žádné velké překvapení se zde však nekonalo a výrobce vystavoval především starší modely, jakými jsou například TwinEngine nebo Monolize.

Trochu nověji působila celohliníková skříň CS-Black Pearl s velkou perforací na pravé bočnici. Deska se do ní osazuje obráceně, stejně jako to umožňuje např. CM Stacker. Součástí skříně jsou i dvě antivibrační pozice pro pevné disky.

K novým skříním se řadí CS-Curbic, která má na svém čelním panelu a bočnici nainstalovaný 18cm větrák. Čelní stěna je navíc vybavena i prachovým filtrem. Oba větráky mají modré podsvícení. Podobnou konstrukci májí i skříně CS-188AF a CS-3060 XClio II. Obě mají ve své bočnici 25cm větrák, který je ve druhém případě i manuálně regulovatelný.

Lian-Li – kvalita, za kterou se platí

Lian-Li – kvalita, za kterou se platí

Lian-Li se na CeBIT přijelo pochlubit svými novými skříněmi Armorsuit PC-P80, s jejíž barevnou modifikací se zúčastnilo soutěže AMD o nejpovedenější casemodding na téma platformy Spider. Tato skříň má na svém čelním panelku instalovány tři 14cm modře podsvícené větráky, které jsou ještě doplněnyjedním 12cm na zadní stěně. Větráky jsou plně řiditelné. Rozměry skříně jsou úctyhodných 220 × 630 × 640 mm.

Své kouzlo měla i další big-tower skříň, u níž ale bohužel chybělo označení (jedná se zřejmě o řadu PC-A71 či její pokračování). Její specialitou je nejen její vnitřní rozložení, ale hlavně umístění optických mechanik, které neční tradičně dopředu, ale vykukují z levé bočnice. Nijak nenarušují monolitický vzhled čelního hliníkového panlu.

Lian-Li však nejsou jen skříně typu big-tower, ale také celohliníkové skvosty určené pro HTPC. Mezi ně se pak řadí skříně PC-C36 a PC-C32. První z nich je možné zakoupit v černém i stříbrném provedení. Obsahuje dvě 5,25″ a čtyři 3,5″ pozice a neskutečných šest 12cm větráků. PC-C36 je o poznání nižší a obsahuje jen jednu 5,25″ pozici pro optickou mechaniku a dvě 3,5″ interní pro pevné disky. Uvnitř najdete jeden 7cm větrák.

Ze standardních miditower skříní na nás velmi příjemně působily skříně ze sérií PC-A59 a PC-A06. Obě lze zakoupit ve dvou barevných provedeních – černé a stříbrné.

Prohlídku Lian-Li zakončíme pohledem na dalšího velikána – PC-A7010. Tato skříň obsahuje pět 5,25″ a deset 3,5″ pozic, šest 12cm větráků s manuální regulací otáček. Rozměry jsou opět nezanedbatelné – 220 × 595 × 590 mm.

Antec – rudá záře a výkonné zdroje

Antec – rudá záře a výkonné zdroje

Antecu dominovala hráčská skříň Nine hudred s červeně svítícími větráky. Komu by větráky v bočnici, na čelním panelu a na zadní stěně nestačily, toho výrobce potěší 200mm větrákem na stropu skříně. Uvnitř najdete devět volných pozic (6× 3,5″ a 3× 5,25″). Zadní stěna je pak připravena na vyvedení vodního chlazení.

Antec však nejsou jen kvalitní skřínš, ale i zdroje. Ten nejsilnější – Antec TPQ Quattro měl 1000 W, certifikaci 80Plus a podporoval specifikaci ATX v2.2. Prodejní cena by měla být 269 EUR.

 

Antec vyrábí ale hlavně velmi decentní skříně, mezi které patří Sonata III 500, P190+1200, P182, Mini P180 nebo NSK 6580.

 

LC Power – 1200W zdroj a cenově přijatelné skříně

LC Power – 1200W zdroj a cenově přijatelné skříně

Chloubou společnosti LC Power byl 1200W zdroj se čtyřmi 12V větvemi. Jejich maximální odběr může činit 2× 20 A a 2× 36 A. Modulární kabeláž dostanete úhledně roztříděnou v praktickém obalu.

Nejvíce zákazníků ale LC Power naláká na zdroje slabší. Ty jsou dodávány se standardní i modulární kabeláží a hlavně velkými, až 14 cm větráky.

Skříně LC Power si srdce uživatelů získávají především svou příznivou cenou. Pokud si i nové skříně, které byly na stánku k vidění bez jakýchkoli popisků, mohly by být dobrou alternativou ke Cooler Masterům Elite Pro nebo Centurion.

 

Aerocool – obrovské větráky a multifunkční panely

Aerocool – obrovské větráky a multifunkční panely

Prohlídku zakončíme u stánku AeroCool, který je pověstný nejen svými skříněmi, ale i nejrůznějšími měřícími a regulačními panely.

Tentokrát však stánku dominovaly skříně s mohutnými větráky v bočnici. Rekordmanem jsou 45cm větráky na skříních Hi-Tech 7, Modern-V, I-Curve nebo I-Curve+. Větráky lze regulovat, nicméně i tak o nich budete vědět. Hluk sice není příliš velký, ale i při vysokém ambientu (hluku okolí) na výstavišti byl zblízka slyšitelný.

Velmi povedeně působila následující skříň, u níž se výrobce zapomněl pochlubit názvem. Kromě povedeného designu a 25cm větráku v bočnici obsahuje i panel se sledováním základních teplot a otáček.

AeroCool to ale nejsou jen skříně, nýbrž i chladiče. Ty následující s názvem DoublePower jsou určeny pro grafické karty a jsou kompatibilní s modely Nvidia 88xx/79xx/78xx/68xx a ATi X19xx/18xx. Součástí je i manuální regulátor otáček.

Pro procesory jsou pak určeny chladiče SilverWind, M9 a M12. SilverWind má netradiční vějířovitou konstrukci a nyní je dodáván v hliníkové a měděné podobě. Nechybí ani regulátor otáček.

Tradiční věžovitou konstrukci už mají chladiče M9 a M12, které se liší hlavně svojí velikostí. Oba mají měděnou základnu, ze které vedou tři heatpipe.

Ohodnoťte tento článek!