DPP Info je povinnost pro ty, kdo cestují pražskou městskou hromadnou dopravou

0

Kdo cestuje pražskou městskou hromadnou dopravou, může využít novou aplikaci, kterou ve spolupráci uvedli město Praha a Dopravní podnik hlavního města Prahy. Lze předpokládat, že jste si již pomocníka pro cestování svého srdce našli, nicméně osobně zastávám názor, že ty nejlepší aplikace jsou placené. DPP Info vám nabídne veškerý servis zdarma.

Možností je maximum a zpracování povedené. V aplikaci najdete všechno, co byste čekali, tedy hledání spojů, kde se dozvíte čas jízdy nebo cenu za potřebnou jízdenku. Elegantní červenobílá grafika vám přehledně řekne, kde se vozidlo aktuálně nachází a jakými zastávkami projedete. Spoje si lze přidávat do oblíbených. Potěší už hledání, kde lze vybírat pouze bezbariérová, případně pouze nízkopodlažní spojení. Určíte i maximální počet přestupů.

DPP Info

Současně si v DPP Info koupíte SMS jízdenku, pro nezasvěcené nechybí ani kompletní infomační servis o přepravních podmínkách. Tady to začíná být skutečně zajímavé. Dozvíte se, v jakých intervalech spoje jezdí nebo kdy naposledy vyjíždí metro, autobusy nebo lanová dráha na Petřín. Součástí informačního servisu jsou také aktuality z DPP a informace o aktuálních omezeních provozu. Aplikace vás na ně může upozorňovat, i když funkci lze vypnout.

Pohodlně budete hledat na mapě zastávky. Co víc, můžete dokonce sledovat aktuální stav bezbariérových zařízení. Pokud bude mimo provoz, dozvíte se to předem a ušetříte si komplikace. Dalším pěkným bonusem je aktuální stav parkovišť typu P+R. Chybět nemohou ani schémata jednotlivých linek, která bych ovšem pokáral. Zdá se, že jde o vložené PDF a ani na výkonném telefonu není navigace v takovém dokumentu zrovna plynulá.

Jde ale zatím o jednou výtku, byť malou, kterou mám. V ostrém provozu můžeme odhalit další, v tuto chvíli ale nezbývá než DPP Info doporučit každému, kdo pražskou městskou hromadnou dopravou cestuje. Podobně komplexní, přitom příjemně vypadající pomocník tady ještě nebyl. K dispozici je verze pro iOS a Android.

Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy via Lupa.cz

DPP Info je povinnost pro ty, kdo cestují pražskou městskou hromadnou dopravou

Ohodnoťte tento článek!