Drby naznačují rozlišení 2k a podporu Snapdragonu 805 ve Windows Phone 8.1 GDR2

0

V našich telefonech se ještě pořádně neohřála ani Windows Phone 8.1, přesto už pomalu vylézají z děr zvěsti týkající se jednoho z budoucích vydání. Tentokrát kupodivu velice konkrétně Windows Phone 8.1 GDR2. Ta podle dřívějších spekulací dorazí někdy na podzim. Lépe řečeno, aktualizace bude hotová na podzim.

Například rozlišení obrazovky 2k nezní jako něco, co by bylo úplně žádané. Současné smartphony mají tak vysoké hodnoty hustoty bodů, že další zvyšování prakticky nemá smysl. Přinese spíše degradaci výkonu a vyšší spotřebu, tím i nižší výdrž při běhu na akumulátor. Podobný problém trápí také např. notebooky s displeji 4k. Bohudík se nám zatím nikdo nesnaží vnutit 4k pro smartphony.

 

Podpora procesoru Snapdragon 805? Proč ne, to nijak nereálně nezní. Jen jestli nedorazí až moc pozdě. Na webu GFX Benchmark se nedávno objevilo zařízení Qualcomm Liquid, které bylo poháněno Windows Phone 8.1 a právě Snapdragonem 805 s grafickým čipem Adreno 420. Sluší se podotknout, že procesor běžel na své nejvyšší možné frekvenci, a sice na úctyhodných 2,7 GHz. SoC sám o sobě podporuje fotoaparáty až do 55 Mpx.

Dále pak stereoskopické 3D nebo technologii Quick Charge 2.0, jež dovolí telefonu nabít se rychleji. Snapdragonu 805 není cizí ani rozlišení 4k. Počkat, co jsem to psal o nevnucování 4k? Zapomeňte na to. Jestliže ale bude velkým tématem letošního roku, pak se mi zdá, že Windows Phone možná zareagují moc pozdě.

Zdroj: NPU via WinBeta

Ohodnoťte tento článek!