Drby: přelévání funkcí do GDR3 a jednotná Windows pro mobily a tablety

0

Více funkcí pro GDR3

Pokud vás zajímá, jak to bude s platformou Windows Phone, máme pro vás vícero zpráv. První nepřináší toliko novinek. Podle portálu The Verge Microsoft stále plánuje doručit velkou aktualizaci, známou pod kódovým označením Blue, až v roce 2014. To víme dávno. Pokud se vývoj natáhne, mohou být nadcházející Windows Phone údajně dokončena až ve druhém čtvrtletí. Připomínáme, že Windows Phone 8 vyšla loni na podzim. Od té doby jsme viděli jednu aktualizaci.

Tip: Cesta k novým Windows Phone: dvě malé aktualizace letos, Blue v roce 2014

Na druhou stále čekáme. Dlouhou pauzu údajně zapříčinily těžkosti vývoje. V plánu prý bylo častější vydávání novinek. Aktualizace s kódovým označením GDR2 nicméně přistane v přístrojích uživatelů zřejmě v srpnu. Microsoft již odhalil seznam novinek, což naznačuje opravdu brzké uvolnění Windows Phone 8 GDR2. Zdroj portálu The Verge potvrdil, že Blue přinesou notifikační centrum, změny v integrovaných aplikacích a lepší multitasking.

Tyto informace se z velké části shodují s tím, co jsme slyšeli dříve. Netušili jsme však, že Microsoft zvažuje o přeložení některých funkcí z Windows Phone Blue do aktualizace GDR3, jež se objeví ke konci roku. Reagoval by tak specificky na požadavky Nokie, aby tento výrobce telefonů mohl na trh uvést příslušný hardware, jež stávající generace dlaždic jednoduše nepodporuje. Čekání na Blue by zbytečně odložilo data vydání nových telefonů. V příštím roce dále spatříme balíček s funkcemi pro firmy.

Windows pro všechna zařízení

Jiná informace pochází od známého ruského novináře Eldara Murtazina. Některé z informací, jež zveřejnil, se potvrdily, jiné nikoli. Proto berte trochu s rezervou, že se podle něj Windows (Phone) 9 chystají na tablety. Jednotný operační systém by měl být vybaven uživatelským prostředím s jinou vizí. Co to znamená pro dlaždice? V tuto chvíli prý neexistuje reálný produkt, pouze plán. Odhadované vydání připadá na rok 2015, což se mi vskutku nezdá příliš reálné.

 

Microsoftu trvá dlouho, než vyrobí menší aktualizace pro Windows Phone. Kdyby měl na trh uvést podstatně předělaný produkt, potřeboval by dle mého názoru mnohem více času. Mnozí se nicméně ptali od začátku, proč redmondský gigant jednoduše nepřevedl na tablety systém ze smartphonů. To je to, co učinili Apple nebo Google. Redmondští místo toho napasovali dotekové rozhraní na desktopová Windows.

Ačkoli zní zprávy o novém začátku divoce, Microsoft nedávno prodloužil minimální dobu podpory Windows Phone na 36 měsíců. Kdyby za rok vydal nový produkt, nekompatibilní se současnými telefony, pokusil by se rozšířenou podporou uchlácholit stávající uživatele. Řeči o jednotném operačním systému, který poběží jak v telefonech, tak na tabletech a možná osobních počítačích, kolují dlouho. Otázkou zůstává, kdy budoucnost zaklepe na dveře.

Zdroj: The Verge
Mobile-Review via Neowin

Ohodnoťte tento článek!