DreamBook a frontální útok na Eee

0

rokem ultrapřenosných (a levných) notebooků. A je to tak: máme v ringu dalšího bojovníka, který si brousí zuby na mistrovský titul, který prozatím drží Eee PC od Asusu. Jmenuje se DreamBook Light IL1 a stojí za ním australská společnost Pioneer Computers.

Model IL1 vychází z referenčního designu Via Nanobook, na rozdíl od něj však výrobce sáhnul k vlastnímu designu těla notebooku (konečně!). Základní konfigurace zahrnuje sedmipalcový displej s rozlišením 800 x 480 obrazových bodů, procesor Via C7-M taktovaný na frekvenci 1 GHz, 512 MB operační paměti, pevný disk o velikosti 1,8″ a kapacitě 40 GB, čtečku paměťových karet a dvoučlánkovou baterii. To vše při hmotnosti 1,1 kg.

Nabídka Pioneer Computers je však zajímavá tím, že můžete základní konfiguraci upravovat. Nechcete platit za Windows XP? Zvolte si Ubuntu. A nebo Vistu. A nebo si zvolte až čtyři operační systémy, které pak výrobce předinstaluje na disk tak, že si při startu budete moci zvolit ten, který chcete používat.

Stejně tak můžete sáhnout po baterii se čtyřmi nebo šesti články, 80 GB disk nebo 1 GB operační paměti (což je použitelné maximum). Za základní model zaplatíte přibližně 450 dolarů (asi 8 100 korun).

Vrátit se však musím ke vzhledu. Původní vzhled konceptu Nanobook mě příliš neoslovuje: nevycentrovaný displej umístěný na jakýchsi “kuřích nožkách” vypadá prostě divně. Naproti tomu IL1 vypadá jako běžný notebook, kombinace plastů stříbrné a černé barvy také nevypadá zle, i když elegance černého Eee PC hned tak někdo nedosahuje. Opravdu, ale opravdu jsem zvědavý na reálné fotky nebo nejlépe osobní zkušenost s reálným produktem.

 Odkazy k tématu: DreamBook Light IL 1 | Via Nanobook

DreamBook a frontální útok na Eee
Ohodnoťte tento článek!